Tekirdağ Manşet Gazetesi

Vali Vekili Peker 2023 Yılının Son Gününde Görevi Başında Bulunan Personelleri Ziyaret Etti

Vali Vekili Kaan Peker, Malkara ve TOKİ Uygulama Noktalarında vatandaşlarımızın yeni yıla huzurlu ve mutlu bir şekilde girebilmeleri için görevi başında bulunan polis ve jandarma ekiplerini ziyaret ederek denetimlerde bulundu.
Ziyarette Vali Vekili Peker, görevi başında bulunan personelin yeni yılını kutlayarak görevlerinde başarılar diledi.
Uygulama Noktalarında durdurulan araçlardaki sürücülerle de sohbet eden Vali Vekili Peker, yeni yıllarını kutlayarak; yeni yılın sağlık, mutluluk ve başarı getirmesini temenni etti.
TOKİ Uygulama Noktası’nda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Vekili Peker; “Yeni yılın heyecanını, beklentilerini ve umutlarını taşıyoruz. 2023 yılında sevinçli günlerimiz de oldu ancak hepimizin bildiği üzere millet olarak acı yaşadığımız günlerimizde oldu. Her şeyden önce cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıldönümünü bu yıl içerisinde idrak ettik. Bunun sevincini, heyecanını ve mutluluğunu yaşarken diğer taraftan asrın felaketi diye nitelendirilen Maraş ve Hatay depremlerini yaşadık. Çok ciddi kayıplarımız oldu. Bunun yanı sıra gerek sınırlarımız içerisinde gerekse sınır ötesinde yürütülen güvenlik harekatlarında şehitlerimiz oldu, gazilerimiz oldu. Bu vesile ile, ben deprem dolayısıyla hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza, güvenlik operasyonlarında yaşamlarını bu vatanın selameti, bekası için veren şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Gazilerimize sağlık diliyorum.
2024 yılına bir müddet sonra gireceğiz. Tekirdağlı hemşehrilerimizin 2024 yılını rahat ve huzur içerisinde karşılayabilmesi için ilgili bütün kurumlarımızla gereken çalışmalar tamamlandı, tedbirler alındı. Biraz önce de sizlerle beraber Malkara yolu üzerindeki kontrol noktasını ve şimdi de İstanbul istikametindeki güvenlik noktasını ziyaret ettik, çalışmaları yerinde gözlemledik. Bu anlamda Tekirdağ genelinde Jandarma Komutanlığımız, İl Emniyet Müdürlüğümüz, Sahil Güvenlik Komutanlığımız, İl Sağlık Müdürlüğümüz, İtfaiye Teşkilatımız, Yerel Yönetimlerimiz ve 112 Acil Çağrı Merkezimiz olmak üzere 3489 civarı arkadaşımız fedakarca mesailerini yerine getiriyorlar. Bu vesile ile, Türkiye Yüzyılı olarak karşıladığımız 2024 yılının başarılarla dolu geçmesini diliyorum, Tekirdağlı hemşehrilerimizin ve bütün milletimizin 2024 yılını sağlık, huzur ve başarıyla geçirmesini diliyorum.” dedi.
Vali Vekili Peker’e ziyaretleri sırasında İl Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ahmet Çetin eşlik etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.