Tekirdağ Manşet Gazetesi

Vali Soytürk Marmaraereğlisi İlçemizde Cami Açılışı Yaptı

Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, Hayırsever Ahmet Özdemir tarafından yaptırılan Berat Cami’sinin açılışını yaptı.
Marmaraereğlisi ilçesinde yaptırılan caminin açılışına Vali Soytürk’ün yanı sıra Tekirdağ Milletvekilleri Mestan Özcan, Gökhan Diktaş, Marmaraereğlisi Kaymakam Vekili Mustafa Güler, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, İl Müftüsü Mustafa Soykök, İl Müftülüğü personeli, ilçe protokolü, Hayırsever Ahmet Özdemir ve vatandaşlar katıldı.
Açılışta bir konuşma yapan Vali Soytürk; “Tevbe Suresi 18. Ayette Cenab-ı Allah şöyle buyuruyor; “Allah’ın mescidlerini ancak Allah’a ve âhiret gününe inanan, namazını kılan, zekâtını veren ve yalnız Allah’tan korkup çekinen kimseler imar edebilirler. İşte bunların doğru yolu bulanlardan olmaları umulur.” Ahmet amcamız matematik öğretmenliği yapmıştır. Matematiğin tam da temelini kavramış, vermekten geldiğini öğrenmiş ve hakikaten çok nitelikli, çok kıymetli bir cami memleketimize, beldemize kazandırmış. Kendisinden Allah razı olsun. Aslında gerçek kazanan Ahmet amca. Ahirete gönderdiği en önemli eseri de muhtemelen bu. Kendisine tekrar şükranlarımızı arz ediyoruz. Hayırlı olsun.” dedi.
Vali Soytürk’ün konuşmasının ardından kurdele kesilerek caminin açılışı gerçekleştirildi.
Berat Cami’nin temeli, 2022 Eylül ayında atılmıştır. 2753 metrekare alana sahip camide, çok amaçlı salon ve kuran kursu yer almaktadır. Cami avlusuna inşa edilen lojmanın yapımı devam etmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.