Tekirdağ Manşet Gazetesi

Vali Aziz Yıldırım’a Anlamlı Ziyaret

Gaziantep Valiliği koordinesinde düzenlenen “Gaziantep’in Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 100. Yıldönümü Etkinlikleri” kapsamında Tekirdağ’a gelen Öğretmen Azer Umut ve öğrenci Filiz Nazlı Şahin, Vali Aziz Yıldırım’ı makamında ziyaret ettiler.
Ziyarette Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleştirilen “Gaziantep’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. Yılı Etkinlikleri” kapsamında Gaziantep’ten yola çıkarılan ve 80 İle gönderilen şehit kanlarıyla sulanan toprak ve Şanlı Türk Bayrağı Öğretmen Azer Umut ve öğrencisi Filiz Nazlı Şahin tarafından Vali Aziz Yıldırım’a teslim edildi.
Ziyarette konuşan Vali Aziz Yıldırım; “Çok teşekkür ediyorum eksik olmayın. Bizde bu toprağa sanki oradaymışcasına her zaman gururla ve şerefle taşıyacağız. Şehitlerimizin bulunduğu yerdeki toprak da bizim için de aynı şekilde kutsaldır. Bu vatanın hangi santimetrekaresinde Şehit kanı yok. Hangi metrekaresinde Şehit yatmıyor onun için hakikaten güzel bir anı olacak bizim için de. Antep şehitlerinin toprağını her zaman saklayacağız. Çok teşekkür ederim. Çok çok sağ olun. Sizleri burada görmek bizi gerçekten çok mutlu etti.” dedi.
Ardından Vali Aziz Yıldırım, Öğretmen Azer Umut’a karacakılavuz dokuması kilim, öğrenci Filiz Nazlı Şahin’e de kitap hediye etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.