Tekirdağ Manşet Gazetesi

ÜNİVERSİTELER SINAVSIZ, EĞİTİM KALİTELİ, YAŞAM UCUZ

Ukrayna’da bulunan Üniversiteler, Türklere denklik sıkıntısı olmadan ULUSLARARASI diplomaları ile SINAVSIZ , UCUZ ve Türkiye’den daha KALİTELİ bir eğitim hakkı sunuyor.

Ukrayna’da bulunan 55 Üniversite Türk öğrencilere kapılarını ardına kadar açtı. Ukrayna Üniversiteleri, Kaliteli eğitim hakkını Türklere sınavsız olarak sunuyor. Sadece lise diplomanız ile kayıt olabildiğiniz üniversitelerin ülkesi Ukrayna’nın yaşam şartları ise Türkiye’ye göre çok daha uygun. 1 TL 4.7 UAH (grivna) ‘ya eşit, Türkiye’de kırmızı et kilo fiyatları 65 TL’den başlarken Ukrayna’da ise sadece 18 TL. Ukrayna’da 10 Bin Dolar’a ortalama bir ev (1+1),(1+0) 2 bin Dolar’a ise iyi bir araba satın alınabiliyor.

Ukrayna’da bulunan Üniversitelerle ilgili Ukrayna Üniversiteleri Türkiye Temsilcisi Necati Sualp Süyer açıklama yaptı.

Süyer, açıklamasında Ukrayna’da bulunan 55 Üniversitenin sorumlusu olduğunu söyledi.

Ukrayna’da eğitimin sınavsız olduğunu da ifade eden Süyer, şunları kaydetti;” Ukrayna’da eğitim sınava tabi değil. Hiçbir sınava girmeden okul kontenjanlarına göre Üniversiteler öğrenci kabul ediyor. Gerekli araştırmaların ardından davet mektubu hazırlandıktan sonra öğrenci Üniversiteye kabul ediliyor. Üniversiteler aynı zamanda Uluslararası denkliğe de sahip ve Türkiye’de istediği bölümü kazanamayan öğrenciler için TÜRKIYE’YE YATAY GEÇİŞ imkanı da sunuyor. Burada öğrenim gören öğrenciler 2. Sınıfın sonunda yatay geçişle Türkiye’de kontenjan bulunduran istedikleri Üniversiteye geçebiliyorlar. 12 tane Üniversitenin Mavi Diploması var. Bütün üniversitelerimizin ise AB+ denkliği var. Bizim üniversitelerimiz içerisinde V.N. Karazin Kharkiv Milli Üniversitesi qs World ranking sıralamasınca dünyanın en iyi 500 üniversitesinden birisidir. Bu listede Türkiye’den Boğaziçi, İstanbul teknik üniversitesi, ODTÜ bile ilk 500 içerisine giremezken, V. N Karazin üniversitesi yıllardır bu listede yerini korumaktadır. Ukrayna’daki Üniversiteler Dünyada Türkiye’deki Üniversitelere göre çok daha başarılılar. İlk 1000 içerisinde tam 6 adet üniversitemiz var. Bende V.N. Karazin Kharkiv Milli Üniversitesinde Tıp okuyorum ayrıca Türk ve Türk kökenli öğrencilerin uluslararası temsilciliğini yapıyorum. Ukrayna’da Üniversiteler ücrete tabi. Ukrayna’nın yerli halkı da Yabancı öğrenciler de Eğitim için ücret ediyorlar. Ukrayna’da ki eğitim Türkiye’ye göre 6-7 kat daha ucuz. Ukrayna’da ki Üniversitelerin senelik Maliyeti bin 100 Dolar’dan 4 bin 500 dolara kadar çıkıyor. Dersleri hem İngilizce, hem Rusça hem de Ukraynaca olarak görme şansınız var. Mesela V.N. Karazin Kharkiv Milli Üniversitesi, Ukrayna’nın en büyük üniversitelerinden biridir. Dünyanın en iyi ilk 500 üniversitesinden biri olan, 3 adet Nobel ödüllü profesöre ev sahipliği yapmış, akademisyenlerin akademik başarıları ve uluslararası platformda yaptığı çalışmalar ile adından sıkça bahsettirmiştir sadece bu üniversitede uluslararası denkliği ve başarısı sebebiyle 5 binden fazla yabancı öğrenci eğitim görmektedir . Ukrayna genelinde 700 binden fazla yabancı öğrenci eğitim görmekte ve Ukrayna’da Tıp’tan Meslek okullarına kadar bir çok alanda, 370 farklı branşta eğitim almanız mümkün. Ukrayna’da Kırmızı etin kilosu 18 TL, araba fiyatları bile 2 Bin dolardan başlıyor. Evler ise 10 Bin dolardan başlıyor. Türkiye’den 3 kat daha ucuz olan Ukrayna’ da uygun fiyatlı ve kaliteli eğitim görmek isteyenler öğrenciler resmi temsilci olduğum için benimle ‪0537 423 71 00‬ telefon numaramdan irtibata geçmesi yeterli”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.