Tekirdağ Manşet Gazetesi

ÜLKÜ OCAKLARINDA İSTİŞARE EĞİTİM KAMPI

2021-2022 Eğitim öğretim döneminin başlamasıyla Tekirdağ Ülkü Ocakları İl Başkanlığı İl genelindeki tüm ilçe ocak başkanları ve yöneticilerin katılım sağladığı istişare eğitim kampı gerçekleştirdi.

İlçe Ocak Başkanları ve İlçe Ocak yöneticileri için özel olarak tertip edilen istişare eğitim kampında alanında uzman kişiler tarafından Ülkü Ocaklarının Varlığının Önemi , Diksiyon ve Kürsü Eğitimi , Etkili Sosyal Medya Kullanımı , Tekirdağ Ülkü Ocaklarının Balkan Vizyonu başlıklı 6 konu ele alınarak değerlendirmelerde bulunuldu.

Kamp, 12 Eylül Mahkemelerinde idam edilerek şehadete erişen Ülkücü Şehitler ve tüm Şehitlerimiz için okunan Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başladı.

Programda açıklamalarda bulunan Ülkü Ocakları Tekirdağ İl Başkanı Hayrullah Zıvalıoğlu Tekirdağ’ın tüm ilçelerinde koordineli bir şekilde çalıştıklarını ifade ederek, şunları kaydetti;”
Tekirdağ Ülkü Ocakları olarak vazifeye geldiğimiz ilk günde ifade ettiğimiz gibi ‘Bölgede değil Türkiye de tanınır , örnek ve öncü Ocak’ anlayışı ve görevde hizmet bilinci ile hareket etmeye gayret gösteriyoruz. Bu inancı kendimize şiar edinirken Tekirdağ Ülkü Ocaklarını bir ve bütün halde değerlendirerek bütün ilçelerimizle kordineli bir vaziyette faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Geçtiğimiz 2020 – 2021 eğitim öğretim döneminde kendimize hedef edindiğimiz Örnek Ülkü ocakları anlayışına yaklaştığımızı ortaya koyduğumuz
*İlçelerimizde faaliyet yürüten Eğitim Heyeti
*Öğretmen kadrosundan oluşan bu heyetin 450 nin üzerinde verdiği eğitim semineri
*İl genelinde 60 ın üzerinde oluşturduğumuz hayvan barınaklarının tesis edilmesi
*İl başkanlığımız bünyesinde oluşturulan büyük kan bankası datası
*Teşkilatlarımıza, Ülkü ocakları genel merkezimizden aldığımız ışık doğrultusunda dijital çalışma ortamını sunduğumuz Endüstri 4.0 çalışmaları
*il genelinde 1.000 e yakın aileye ulaştırdığımız erzak yardımı
*200 ün üzerinde ziyaretle sahada ülkü ocaklarının varlığının aktarılması
*Teşkilatlarımızda geçmiş dönemde hizmet etmiş büyüklerimiz ve partililerimiz ile bir araya gelerek birlik ve beraberliğin tesis edilmesi
*Tekirdağ Ülkü Ocaklarına miras niteliğinde kazandırılan Balkanlar vizyonu ve bu vizyonun doğrultusunda sürekli gelecek vaziyette sürdürülen çalışmalar ve faaliyetlerimizin neticesinde arzu ettiğimiz hedef edindiğimiz örnek Ülkü Ocakları bilincini orta koyduğumuzu görmekteyiz.

Bu faaliyetleri bizler AR-GE çalışmalarımız ile değerlendirip ; Ortaya daha neleri koyabiliriz Kendimize edindiğimiz hedeflerin % kaçını başardık ? Yada neden başaramadık ? sorularını kendimize de sorarak eksiklerimizi tespit edip çalışmalarımızı devamlı yeniliyoruz bunları yaparken en önemli avantajımız ise sizler gibi azim ve feraset sahibi Ülküdaşlarımızla yol arkadaşlığı yapıyor olmamızdır.
Bu gün burada alacak olduğunuz eğitim bir ülkü ocakları başkanı’nın yada yönetcisi’nin ; kendisini yenilemesinde, hedeflerinin gelişmesinde ve ufkunun açılmasına sebep olacak zeminin hazırlanmasında büyük bir önem arz etmektedir.
Bizlerin geçmişe ve geleceğe dair sorumluluklarımız mevcuttur . geçmişte vatanın bekası ve davasının devamlılığı adına şehadete erişmiş 5.000 ülkücü şehide ve yarının Türkiye sindeki irade ve idare den mesulüz.
Bizler yani sizler Türk İslam ülküsünün sancaktarısınız, mirasçılarısınız ve Türk Milletinin umut kaynağısınız elbetteki bu yol çileli ve meşakatlidir.
Mücadale adı üstünde ; başa çıkmayı,uğraşmayı,çekişmeyi göze alabilmiş sizler gibi yürekli ve yiğit dava adamlarının harcıdır.
Gazi Mustafa kemal Atatürk dünde Türk gençliğine şöyle sesleniyordu
‘’ Sizler yani Türkiye nin genç evlatları yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz. dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar . Türk gençliği gaye ye bizim yüksek idealizmimize durmadan yorulmadan yürüyecektir ‘’
Bu günde ise Türk gençliğinin önemini ve yarına dair olumlu etkisini gören Liderimiz sayın Devlet BAHÇELİ bey ise şu sözleri ile Türk gençliğinin dün ve bu gün arasındaki tarihi bağlantısına dikkat çekerek Ülkücü Gençliğin yönünü tayin etmiştir
‘’ 1900 lü yılların başında genç olanlar Kurtuluş meşalesini yakmışlardır , Cumhuriyet ve bağımsızlık fedakar neslin eseri olmuştur şimdi yeni bir diriliş için Türkiye gençlerini bekliyor hemde umutla , hemde heyecanla.
Türk gençliği aldanmaz baskı ve zulme teslim olmaz.
Sürü ile uçan kargalara karşı kartal olmaktır gençlik
çakal kanunu nu tek başına imha eden bozkurt hükmüdür gençlik
Gençlik ümit çeşmesi geleceğin müjdesi hayallerin bereketli vahasıdır ‘’
Başbuğumuz Alparslan Türkeş bey ise Türk gençliği üzerine şu sözleri ile yolumuz aydınlatmış kendimize olan özgüvenin ve cesaretin ortaya çıkmasında inançla yolumuzu belirginleştirmiştir.
‘’Gençler hepiniz birer Türk bayrağısınız , bu bayrağı lekelemeyin kirletmeyin, yere düşürmeyin ,kendinizi küçük görmeyin.
Sizler büyük kuvvetsiniz vazifenizi hiç bir zaman unutmayınız, Kuvvet birliktir Davamızın geleceği birliktedir .
Gençliğimizi büyük bir savaş beklemektedir bozgunculuğa, tembelliğe, ahlaksızlığa, cehalete, yalancılığa karşı büyük bir savaş ‘’ İnanıyoruz ki resul i ekrem efendimizin şefaati Ülkücülerledir, Sizlerledir
Ülkülerimizden kopmayarak şehitlerimizin aziz hatıralarına sahip çıkmak ve yarına aktarmak en önemli vazifelerimizdendir
Ülkücüler Türk milletinin içinden doğup yine Türk milletine hizmete koşan asil ve soylu şahsiyetlerdir Ülkücüler bayraktır -Ülkücüler Türklüktür
Bu anlayış ile görüyoruz ki; Yolumuz zorlu ve çetindir.’’

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.