Tekirdağ Manşet Gazetesi

“Türkiye’de futbol yavaş oynanıyor”

Teknik Direktör ve Futbol yorumcusu Mahmut Alpaslan, canlı yayında İmtiyaz sahibi Salih Canikli ve Moderatör Hasret Delice’nin sorularını yanıtladı. Alpaslan, Türkiye’de futbol yavaş oynandığını söyledi.
Brezilya, Mali , Kamurun, Almanya ve Türkiye’de Teknik Direktörlük yapan Squat Antrenörü ve A Spor Yorumcusu Mahmut Alpaslan Canikli ve Delice’nin sorularını yanıtladı.
Alpaslan, Avrupa da futbolun çok hızlı oynandığını belirterek büyük takımların orta sahayı 4-5 saniye gibi kısa bir zamanda geçtiklerini söyledi.
Avrupa takımlarının haftada en az 2 maç oynadığına da dikkat çeken Alpaslan, şunları kaydetti;” Avrupa liglerinde haftada 3 maç oynanıyor. Bizde ise bu dönemde biraz lig sıkıştı ve bu seviyeye çıktı ancak oyuncuların büyük bir bölümü isyan etti. Avrupa da antrenmanda bile 7 km koşmayan oyuncular takımdan gönderiliyor. Kuvvetli bir takım yenince havaya giriyoruz. Ancak o liglerde oynasak 15. Hafta küme düşmemiz kesinleşir”
“Düşünce Tüm Projeler İptal Oldu”
Programda Tekirdağ Manşet Gazetesi İmtiyaz Sahibi Salih Canikli, Tekirdağspor Başkanlığı döneminde Mahmut Alpaslan ile arasında geçen diyaloğu da paylaştı.
Canikli, Başkanlığı döneminde Mahmut Alpaslan’ın diyalogları sayesinde Almanya spor malzemeleri imal eden bir firmanın Türk ortağı ile tanıştıklarını söyledi.
“Tekirdağspor bir türlü bir ivme yakalayamadı. “
Bu firmanın Tekirdağspor’un profesyonel ligde oynaması ve Anonim şirket olması halinde yıllık 500 bin Euro ödeyerek sponsor olacağını ancak ligden düşünce tüm projenin iptal olduğunu belirterek, şunları kaydetti;” Mahmut Alpaslan, Almanya’dan spor malzemeleri firmasının Türk ortağı ile beraber geldi. Biz Mahmut Alpaslan ile kısa uzun vadeli projeler yaptık. O firma bizim malzemelerimizi sağlayacaktı. Aynı zamanda Tekirdağ’daki mağazalarda satıştan yüzde 10 birde bize yıllık 500 bin Euro verecekti. Bu sezon başında gerçekleşecek bir projeydi. Ama ligden düşünce bu geçekleşmedi. Mahmut Alpslan’ın Tekirdağspor’un succaut ekibinin başında olmaması çok enteresan geliyor. Türkiye genelinde Futboldan almayan insanlar başlarda , futboldan anlayan insanlar ise dışarıda. Bizim Türkiye’deki sıkıntımız bu. Hocamıza güvenseler belki Didier Drogba Türkiye’den başka bir takıma gidecekti. Bizim sıkıntımız paralı adam parası olduğu için kulüp başkanı oluyor. Ben Mahmut hocamla 10 yıl giderdim “
Mahmut Alpaslan ise projenin hedefinin Tekirdağspor’u PTT 1. Lige çıkarmak olduğunu ifade ederek; Tekirdağspor uzun yıllardır bir ivme yakalayamadı. O projede Hedef PTT 1 ligdi. Bunun yanında tesisleşme olacaktı. Ama bunlar nasip olmadı” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.