Tekirdağ Manşet Gazetesi

“Türkeş, gönül ve dava insanıdır”

Süleymanpaşa MHP İlçe Başkanı Hüseyin Üretürk, MHP’nin merhum lideri Alparslan Türkeş’in gönül ve dava insanı olduğunu söyledi.
Süleymanpaşa MHP İlçe Başkanı Hüseyin Üretürk, MHP’nin merhum lideri Alparslan Türkeş’in 24. Ölüm yıl dönümü ile ilgili açıklama yaptı.
Üretürk açıklamasında Türkeş’in 4 Nisan 1997 tarihinde vefat ettiğini beliterek, şunları kaydetti;” 4 Nisan 1997 tarihinde, fani hayattan ebedi âleme arkasında gözü yaşlı milyonlar bırakarak göçen Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’in vefatının üzerinden 24 sene geçmesine rağmen kendisine karşı beslediğimiz sevgi hiç azalmamış, sahip olduğumuz bağlılık ve sadakat hiç eksilmemiştir. Çünkü, Başbuğ Alparslan Türkeş 80 yıllık hayatının hemen hemen tamamını ülkülerine vakfetmiş bir şuur, gönül ve dava insanıdır. Attığı her adımı millet yararına, söylediği her sözü vatan lehine söylemiştir. O, yalnızca son yurdumuzla sınırlı kalmayan, Türk’ün yaşadığı her yere umut güneşi gibi doğan milli bir heyecan, milliyetçi bir kılavuz ve Türk-İslam medeniyetinin yılmaz bir savunucusudur. Rahmetli Başbuğumuz; Soluk alıp verdiği her anda, tüm dünyadaki mazlum Müslüman Türk’ ün umudu olmuş, geçmişin derinliğini geleceğe ışık tutarak gönülleri feth etmiş böylelikle dün-bugün ve yarın dengesini çok iyi şekilde kurmuştur, bir siyasal hareketin mimarı olmasının yanı sıra, hayat çizgisi içinde yüksek ahlâkın, sağlam karakterin, sarsılmaz inancın ve ufuk ötesini gören milli bir ön görünün de temsilcisidir. Milliyetçi Hareket Partisi, merhum Başbuğ Türkeş Bey’den devraldığı seviyeli, ilkeli, tutarlı siyaseti ile Türkiye’mizi, 21. yüzyılda lider ülke olma hedefine inşallah ulaştıracak ve Türk milletinin önündeki tüm bariyerleri bir bir yıkacaktır. Onun fikirlerine ve kendisine en çok ihtiyacımız olduğu bu dönemde Kızılelmanın Nizâm-ı Âlem İla’y-ı Kelimetullah olduğunu her fırsatta Başbuğ gibi bizimde haykırmaya ve son nefesimize kadar mücadeleye devam edeceğiz. Ne mutlu ki, Milliyetçi Hareket Partisi, onun açtığı yolda ilerleyerek, MHP Genel Başkanı Bilge Liderimiz Devlet Bahçeli’nin izinde Türkiye’nin her sorununa cevap verebilecek fikir, vizyon ve kadroları yetiştiren ve daha da önemlisi milliyetçiliği, toplumun siyaset algısında merkeze çeken bir siyaset okulu haline gelmiştir. Merhum Başbuğumuzu kaybımızdan buyana geçen 24 yıldan sonra da milliyetçi-ülkücü irade ve onu sevenleri buradadır, dimdik ve inançla ayaktadır. Kalplerimizdeki yeri, gönlümüzdeki zirvesi hiç bir zaman değişmeyecek olan Başbuğumuz merhum Alparslan Türkeş ve Aziz Ülkücü Şehitlerimizi saygı, sevgi, minnet ve rahmetle yad ediyor, kabirlerinin nur, mekanlarının Cennet olmasını Yüce Allah’tan diliyorum..

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.