Tekirdağ Manşet Gazetesi

TESAD’den Engellilere Destek

Trakya Edebiyat ve Sanat Dostları Derneği (TESAD) Tekirdağ Altı Nokta Körler Derneğine destek oldu.
TESAD, görme engelli Vatandaşların eğitim materyallerimizde kullanılmak üzere kendi aralarında topladıkları bir miktar parayı Tekirdağ Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Kemal Yıldız’a teslim etti.
Maddi destek ile ilgili konuşan TESAD Başkanı Nilgün Yazar eğitimine katkı sunmak için bir kampanya başlattıklarını ifade ederek, şunları kaydetti;” Yaklaşık 1 Yıl önce Edebiyat okulu kurduk. Amacımız Edebiyat ve sanat ağırlığı dışında başka sosyal projelere de el atmak oldu. Bu sayede Tekirdağ Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Kemal Yıldız ile tanıştık. Onların eğitimine katkı sunmak için bir kampanya başlattık. İlk olarak kendi aramızda mavi kapak toplayarak başladık. Bu şekilde belirli bir kitleye ulaşamayınca kendi aramızda maddi yardım yapmaya karar verdik. Bundan sonra da her zaman yanınızdayız”
Tekirdağ Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Kemal Yıldız ise desteklerinden dolayı TESAD Başkanı Nilgün Yazar ve üyelerine çok teşekkür ederek; “Tekirdağ Altı Nokta Körler Derneği üyeleri gönül dostlarıdır. Bizimle beraber olabilmek, eğitim materyallerimizde kullanılmak üzere kendi aralarında topladıkları bir miktar parayı teslim ettiler. Kendilerine çok teşekkür ederim” dedi.
Konuşmaların ardından TESAD Başkanı Nilgün Yazar zarf içindeki bir miktar parayı Tekirdağ Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Kemal Yıldız’a teslim etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.