Tekirdağ Manşet Gazetesi

“Tekirdağspor’a destek bekliyoruz”

Tekirdağspor Kulübü Başkanı Mülahim Kuru Tekirdağspor’a maddi destek gelmemesi halinde görevi bırakmak zorunda kalacaklarını söyledi.

Tekirdağspor Kulübü Başkanı Mülahim Kuru Paşa Kafede piyango çekilişi ve kulübün son durumu hakkında bilgi verdi.
Kuru açıklamasında Milli Piyango İdaresi’nin izni ile düzenlenen 55. Yıla özel piyango çekilişine ilginin çok düşük olduğunu söyledi.
Satışların beklenenin çok altında seyrettiğini ifade eden Kuru; “1000 bilet bastırdık, tanesi 5 bin TL’den satışa sunduk. Şu ana kadar sadece 97 adet bilet satabildik. Ne yazık ki bir sanayi şehir olan Tekirdağ’ımızda Tekirdağspor için destek verenlerin sayısı çok çok az. İş adamlarımızdan daha fazla destek bekliyoruz. Tekirdağspor parti gözetmeksizin tüm herkesin spor kulübüdür. Başka iş adamları Tekirdağspor’a katkı sağlamazsa biz Tekirdağspor’u götürmeyiz. Bizde o zaman Tekirdağspor’un anahtarını Büyükşehir Belediye Başkanımıza vereceğiz. istifa etmekten başka yapacak bir iş yok. Şu anda güçlü bir yönetim var. Tekirdağ’ da OSB lerin bu Milli Piyangoya destek vermesi lazım. Valimiz destek olmaya çalışıyoruz.”
“Devamlı Gelir Kapısı Olabilir”
Çekilişin her yıl düzenli olarak ta yapabileceğine vurgu yapan Kuru, şunları kaydetti;” Tekirdağspor’un maddi anlamdaki sorunlarına çözüm için çekiliş düzenledik. Ben ve ekibim bu durumu düşünerek gücü yetenin tek yetmeyenin birleşerek katılacağı ve kulübün giderlerinin karşılanacağı nakit olmayan eşya piyangosu adı altında Milli Piyango İdaresi’nin izni ile 55. Yıla özel bir gelenek başlatmak istedik. Gelenek haline gelecek piyango çekilişi ile Tekirdağspor’umuzu uzun yıllar yaşatabiliriz. Bu yılki çekilişimiz için 1000 bilet bastırdık ve tanesi 5 bin TL’den satışa sunduk. Ancak şu ana kadar sadece 97 adet bilet satabildik. Amacımız birkaç sanayiciye destek için yüklenip küstürmektense gücü yetenin gücü kadar bilet alıp destek olmasını sağlamaktı. Ne yazık ki bir sanayi şehir olan Tekirdağ’ımızda Tekirdağspor için destek verenlerin sayısı çok çok az.”ifadelerini kullandı. Basın toplantısı soru cevap kısmının ardından son buldu. Düzenlenen çekilişte 3 kişiye 2021 model Renault Clio otomobil, 1 kişiye Kuba motosiklet ve 3 kişiye çeşitli modellerde iphone marka telefon verilecek.

“Biz borçlanmadık”

Tekirdağspor Kulübü Başkanı Mülahim Kuru görev aldığı süre boyunca kulübü borca sokmadıklarını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü;” Biz yönetimimizle geldiğimizde 3 yıl önce Tekirdağspor’un 15-20 senelik borçları vardı. Biz 3 senelik bu dönem içerisinde hiçbir yere 1 TL borç yapmadık. Bu kolay bir olay değil. Tam tersine eski yıllardan kalan oyuncuların ve ya eski personellerin borçlarını ödedik. Bu ödediğimiz eski paraların toplamı 2 milyon 323 bin 941 Lira. Yani yaklaşık 4 Milyon borçla devraldık kulübümüzü. 2 milyon 323 bin 941 lira eski boçlarımızdan ödedik. Yeni olarak bizim dönemimizde hiçbir esnafımıza, kuruma borç oluşturmadık. Bu yılki bütçemiz yaklaşık 9 Milyon TL. 9 Milyona ihtiyacımız olacak bir yıl için. Üç aydır bulduğumuz rakam sadece ve sadece 1 milyon 860 bin lira. Bunun 400 bin lirası sponsorluklardan geldi. 650 bin lirası iş adamlarımızın bağış desteği, 325 bin TL kira ve otopark gelirimiz oldu. Bu sezon daha yeni üç ayda 2 Milyon 900 bin TL para harcadık. 1 milyon 780 bin TL futbolcularımıza, hentbol takımlarımıza 570 bin TL, kadın futbol takımına 502 bin TL, sportif malzeme 200 bin TL, deplasman giderleri 300 bin TL olmak üzere toplamda 2 Milyon 900 bin TL para harcadık. Geliş 1 milyon 800 küsür bin TL. Yani 1 milyon 100 bin TL ben kendim takviye yaptım. Hiç kimse borcumuz yok. “
“Benim de Sınırlarımı aşıyor”
Tekirdağspor Kulübü Başkanı Mülahim Kuru; 3 yılda toplamda 3 milyon 100 bin TL para harcadığını ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü; “3 yılda toplamda 3 milyon 100 bin gibi bir rakam kendim Tekirdağspor’a yardımcı oldum. Bu rakamlar da artık benim boyutlarımı aşıyor. Bundan ötesini yapma durumum yok. Bir kulüp başkanı olarak maddi açıdan üzerime düşeni yerine getirdiğimi düşünüyorum. Geriye baktığımızda geçmiş başkanlarımızın 15 senedeki başkanlarımızın kulübe yardımları 872 bin TL. Ben 3 senede 3 milyon 100 bin TL vermişim. Bütün 15 senenin bayağı fazlasını 3 yılda vermişim. Ama daha fazla beklenti benim de sınırlarımı aşmakta.” Şeklinde konuştu.
Hakan Karaca

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.