Tekirdağ Manşet Gazetesi

TEKİRDAĞSPOR’A ÇİFTE SÖZ

Eski Tekirdağspor Kulüp Başkanı ve İş Adamı Salih Canlikli, oyuncu, iş Adamı Mustafa Atuk ise kamp sözü verdi.

Tekirdağspor Kulüp Başkanı Ahmet Biler, Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte, Eski Tekirdağspor Kulüp Başkanı ve İş Adamı Salih Canli’yi Canikli Group A.Ş.’de ziyaret etti.
Ziyarette Canikli Ganalı Forvet Casua’nın tüm transfer giderlerinin karşılayacağı sözünü verdi. Eski Başkan Canikli’nin samimi dostu olan Mustafa Atuk ise, Canikli’nin destek verdiği her yere kendisinin de destek vereceğini ifade ederek, devre arası kamp giderlerini karşılayacağınız söyledi.
Ziyarette konuşan Tekirdağ Kulübü Başkanı Ahmet Biler, eski başkan Canikli’ye desteklerinden dolayı teşekkür etti.
Biler, Canikli’nin Tekirdağspor’a verdiği desteklerden dolayı minnettar olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti; “ Tekirdağspor yönetim kurulu adına bize bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğunuz ilgi ve alakadan dolayı çok teşekkür ediyoruz. Biz de bu sebepten dolayı sevgi ve nezaket ziyaretine geldik. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bugünde sözde değil de özde yanımızda olduğunuzu hissettiriyorsunuz. Gerek yaptıklarınızla, gerek bağışlarınızla gerek maddi manevi yanımızda oluşunuzla bunları bütün kamuoyu önünde gerçekleştiriyorsunuz. Biz sizin gibi Tekirdağ’a hizmet etmiş değerli yatırımcıların, değerli iş adamların bu yardımlarından dolayı gerçekten minnettarız. İnşallah sizin gibi insanlar buna örnek olur. Tekirdağspor’u kendi kendine yeten bir Tekirdağspor haline getirmeye çalışırız. Sizin ziyaretiniz sırasında çok büyük bir tesadüf oldu. Yıllardan beri gerçekten de Tekirdağspor’umuza maddi ve manevi desteğini esirgemeyen Mustafa Atuk ile karşılaştık. Bu vesile ile ona da sizin huzurunuzda çok teşekkür ediyoruz.”

“ YÖNETİM GÜÇLENMELİ”

Eski Kulüp Başkanı Osman Kurt’un istifasından sonra sayısal olarak yönetimin zayıfladığına vurgu yapan Canikli, sözlerini şöyle sürdürdü; “ Bayrağı şimdi siz aldınız. Bende iyi bir yönetim oluşturacağınıza inanıyorum. Şuan eksik bir kadronuz var. İnşallah bir genel kurulu yaparsınız. Bu yönetimi güçlendirirseniz daha çok desteğin geleceğine inanıyorum. Sizden başka aday çıkacağını da göremiyorum. Siz de bu zor dönemde Tekirdağspor kulübüne sahip çıktığınız için teşekkür ediyoruz. Bende Salih Canikli olarak maddi manevi ne gerekiyorsa yapmaya hazırım. Devre arası 1 yada 2 futbolcunun transfer giderlerini karşılayabilirim. Tekirdağspor’un her zaman kazanmasını isteriz. Bugün siz varsınız. Dün ben vardım. Ondan önce bir başkası vardı. Hiç önemli değil. Çünkü Tekirdağspor hep kalıcı olacaktır. Bizimde zaten amacımız spora katkı. Burada futbol biraz daha ön planda oluyor. Biliyorsunuz diğer spor kulüplerinde de yöneticiliğiniz var. İnşallah yolunuz açık olur. Allah utandırmasın. Ben bir şeyler yapacağınıza inanıyorum. Sizleri yakından takip ediyorum. Çok iyi bir çıkış yaptınız. Yalnız bu hızınızı kesmeyin”

“BİR NUMARA DESTEK, BELEDİYELERDİR”

Spor Kulüplerine özellikle Yerel Yönetimlerin destek vermesi gerektiğine vurgu yapan Canikli;” Spor Kulüplerine Başta yerel yönetimler olmak üzere genel yönetimlerinde sahip çıkması gerekiyor. Çünkü güç ve imkan onlardadır. Belediye Başkan Aday Adayları Tekirdağspor ile ilgili projelerini açıklamalılar. Tekirdağspor şuan da bulunduğu yer hak etmiyor. Aynı gurupta olduğumuz Kavaklıspor bir mahalle takımı. Tekirdağsor’u mahalle takımının olduğu bir ligde görmek çok üzücü. Tekirdağspor’a hem kalabileceği, hem de spor yapabileceği bir tesis kazandırması gerekiyor. Eğer bunu Tekirdağ’da yapabilirsek, Tekirdağspor’un önü açık olur. Yani en kötü PTT ligine kadar çıkar. Türkiye’nin her yerinde Belediyeler var. En azından oralara gitsinler, görsünler, nasıl yapmışlar işte bakın sosyal medyada görüyorsunuz bir Belediye Başkanı sıradan bir yer. Adam 4 tane saha yapıyor. Koskoca Süleymanpaşa ya bakıyorsun, bir tane sentetik saha var. Burada topçu nasıl yetişecek. Altyapıyı nasıl oluşturacağız. Bırakın 51 yıllık kulübü, altyapısı yok diyoruz”

Ganalı Forvet Casua ise Tekirdağspor’a geldiği için çok mutlu olduğunu ifade ederek, ligin 2. Yarısını forma giymek için sabırsızlandığını söyledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.