Tekirdağspor İçin El Ele

Hakan Karaca

Hakan Karaca

1979 yılında Tekirdağ’da doğdu. Yaklaşık 19 yıldır Ulusal Haber Ajansları ve yerel gazetelerde çalıştı. Yaklaşık 10 yıldır başta Tekirdağspor olmak üzere çeşitli spor branşların da haberlerini yapmaya devam ediyor. Yazdığı köşe yazılarında ise Tekirdağ il genelinde tıklama sayılarına göre en fazla okunan 5 köşe yazarı arasına girdi.

Tekirdağspor 10 kez oynasa 9’nu farklı kazanacağı Kapaklıspor’a kaybederek BAL liginden Süper Amatör Kümeye düştü. Tekirdağspor’un ister sistem kurbanı olduğunu, isterseniz oyuncuların kurbanı olduğunu söyleyin. Tek gerçek olan Tekirdağspor’un her zamankinden daha fazla desteğe ihtiyacı olduğudur.
Kulüp Başkanı Ekrem Daşdan, düzenlemiş olduğu basın toplantısında Tekirdağspor’ın küme düşmesinde yönetimin ve Teknik Heyetin hatalı olduğunu kabul etti. Ancak öyle ‘Tekirdağlı oyuncu ve antrenör istemiyorum’ sözleri spor camiasında bir anda gündem oldu. Peki bu Başkan Daşdan, gerçekten Tekirdağlılara karşı bir tavır mı takınmıştı?
Bu sezon göre geç göreve geldikleri için daha yerel bir kadro kuruldu. Ve Teknik heyet bizim çocuklar deyip devamlı bu oyuncuların arkasında durdu. Ama ne yazık ki Tekirdağspor son maçta en büyük darbeyi o evlatlarımız dediği kişilerden yedi.
Başkan Daşdan’nın açıklama boyunca dişlerini sıktığını, söylemek istediklerini aslında söylemeyip boğazında düğümlendiğine şahit oldum. Tekirdağspor başkanı Daşdan keşke Tekirdağspor için yüreği çarpan oyuncuları tenzi edip keşke isim isim vererek konuşsaydı. Başkan Daşdan’ın Tekirdağspor’a darbe vuranları tek tek açıklamayarak, genelleme yapılması yanlış anlaşılmalara neden oldu. Ben Daşdan’ın yakın bir zamanda Basın mensuplarıyla yada Tekirdağlı spor adamlarıyla bir toplantı yaparak bu yanlış anlaşılmayı düzelteceğine inanıyorum.
Yoksa Tekirdağspor mağlup olduktan sonra 2 gün evinden çıkmayan kaleci Enes Akıncı’yı, 17 yaşına rağmen, sahada varını yoğunu ortaya koyan Ayberk Karaca’yı, dönem dönem sakat antrenmanlara çıkmasına rağmen kolum kırılsa yine oynarım diyen Yedek Kaleci Yiğit Çaylak’ı kimse yok sayamaz. 2006 doğumlu alt yapı oyuncuları Yağız Çınar ve Kerem Yorulmaz’ın kalitesini ve azmini kimse görmezden gelemez. Her maçta üstüne koya koya giden alt yapı oyuncusu Arda Yaşar’a senle olmaz diyemez. Karın kası yırtılana kadar neredeyse tüm atakların yükünü çeken Berkay Cengiz’e bu sene olmaz diyemez.
Tekirdağlı diye, Süper Amatörde leblebi gibi gol atarak gol kralı olan Fatih Günoğlu’nu, Kapaklı Sitespor’un 90 dakika boyunca yorulmak bilmeyen kanat oyuncu Doğancan Görgülü’yü, inşallah bende şehrimin takımında oynarım diyerek günde 3 saat antrenman yapan Eren Mert’i kimse görmezden gelemez.
Tekirdağspor küme düşmüş, bazen kelimeler yanlış anlaşılmış olabilir. Ama Tekirdağspor’un hangi ligde olduğuna bakılmaksızın, yanlış anlaşılmaları kırgınları bir kenara bırakıp tek vücut olmaya ihtiyacı var. Kısacası Tekirdağspor İçin El Ele

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
Mücadeleye Devam - 2 Kasım 2020
Pes Etmek Yok - 20 Eylül 2020
Hep Destek Tam Destek - 24 Ağustos 2020
Şeffaf mı ? - 9 Mayıs 2019
NE OLACAK ? - 2 Mayıs 2019
VAAD DEĞİL DESTEK - 25 Kasım 2018
HEYECAN VERİCİ - 21 Ekim 2018
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.