Tekirdağ Manşet Gazetesi

TEKİRDAĞLI VEKİL MECLİS BAŞKANI OLDU

Tekirdağ AK Parti Milletvekili Mustafa Şentop TBMM Başkalığına seçildi.

BMM Meclis Başkanı Binali Yıldırım İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için görevinden ayrılmıştı. AK Parti, TBMM Meclis Başkanı Binali Yıldırım’ın yerine Tekirdağ AK Parti Milletvekili Mustafa Şentop’u aday gösterdi.

TBMM de yapılan seçime AK Parti’den Tekirdağ Milletvekili Mutsa Şentop, CHP İstanbul Milletvekili Engin Altay, HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü ve , İYİ Parti Gaziantep Milletvekili İmam Hüseyin Filiz yarıştı

Üçüncü turda yapılan oylamaya 542 milletvekili katıldı. Yapılan oylamada AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop, 336 oy alarak salt çoğunluğu sağladı ve TBMM’nin yeni Başkanı oldu.

Oylamada, CHP İstanbul Milletvekili Engin Altay 124, HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü 46, İYİ Parti Gaziantep Milletvekili İmam Hüseyin Filiz ise 33 oy aldı. 3 oy da geçersiz sayıldı.

TBMM Başkanı seçilmesinin ardından açıklama yapan Şentop, “Milletimizin duasını bekliyoruz. Hayırlı olsun inşallah. Allah bizi mahçup etmesin” dedi.

Eski Tekirdağlı Çevre Bakanı Fevzi Aytekin’den sonra uzun zamandır Tekirdağlı vekiller mecliste üst görevde yer almamıştı. Meclis Başkanlığına seçilen Şentop, Aytekin’den sonra en üst seviyede görev alan Tekirdağ Milletvekili olarak gururumuz oldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ