Tekirdağ Manşet Gazetesi

“TEKİRDAĞ’I ÇOK SEVİYORUM ”

CHP Belediye Meclis Üyeliğine aday adayı Emin Benan Utku, daha yaşanabilir bir Süleymanpaşa’nın daha sosyal bir şehir olabilmesi için aday adayı olduğunu söyledi.
Gayrimenkul , İnşaat ve turizm sektörlerinde faaliyette Emin Benan Utku, CHP Belediye Meclis Üyeliği Aday Adaylığı ile ilgili gazetemize açıklama yaptı.
Utku, açıklamasında CHP’li Belediyelerin, Sosyal Belediyecilik alanında önemli atılımlar yaptığını belirterek, bu yatırımların Tekirdağ halkı tarafından takdirle karşılandığını söyledi.
Belediye çalışmalarının uzun zaman aldığını ifade eden Utku, şunları kaydetti;” CHP’li belediyelerin Sosyal Belediyecilik alanında önemli atılımlar yaptığını, sadece bunlarla yetinmeyip 2 dönemdir alt yapı ile ilgili çok ciddi yatırımların olduğunu herkes gördü . Evde tadilat yaptırsak 1-2 ay sürüyor. Binlerce km 3-4 parça alt yapı çalışması kolay olmadı. Vatandaşlarımız sıkıntılar çekti ama çok şükür bitti. Artık üst yapıda Show yapan belediyeler görecekler. Süleymanpaşa ilçesinin daha yaşanılabilir, daha sosyal bir şehir olabilmesi için aday adayı oldum. Uzun yıllar turizm sektörün içinde çalıştım. Turizmin göz bebeği Çeşme’de 8 yıl işletmecilikler yaptım. Dedemde, babamda Tekirdağ’da esnaftı ! Bende hizmet sektörünün içinden gelen biriyim . İnsanların sorunlarını hemen algılayıp çözmek bizim birinci vazifemizdir. Kaçıp gidecek bir yerimiz Yok! Nasıl bundan önce çarşıda pazarda kahvede halkın içindeysek belediyede Meclis’te çalışmak nasip olursa yine halkın içinde onları dinleyen ve çözüm arayışında olan kardeşleri olacağım ! Şehrin sorunlarını yaşayıp bilen biri olarak Meclis üyesi olursam belediye başkanına en üst seviyeden destek verip halkla bütünleşmeyi sağlamak en büyük vazifemdir. Meclis üyesi sadece gruba katılıp grup kararlarına göre Meclis’te el kaldırıp indirmemelidir. Temsil ettiği sokaktaki vatandaşın hakkını her yerde sonuna kadar savunmalıdır”

EMİN BENAN UTKU KİMDİR?
Emin Benan Utku Tekirdağspor’un unutulup çay bahçesinden yönetildiği günlerde, Gürsel Erbap döneminde görev alıp futbol takımının Süper Amatör Kümeden BAL ligine çıkmasında önemli çalışmalarda bulunmuştu. Dönemin en genç Yönetim Kurulu üyesi olan Utku, Tekirdağspor taraftarı ile bir çok ortak çalışma yürüttü. Tekirdağ’da faaliyet gösteren ZİÇEV gibi dernekle irtibata geçerek sportif anlamda bir çok projeye imza atmıştı. Tekirdağspor’un kurumsal kimliğe kavuşmasında önemli adımlarla atan Utku, kulübün internet sitesinden, eski gerçek armasına kavuşmasına , taraftar storeden , marş yarışmasına kadar bir çok yeniliğe imza atmıştı. Aralıklarla 5 yıl Tekirdağspor da yöneticilik ve as başkanlık yapan Utku, Mustafa Aydoğdu döneminde yaşanan şampiyonluğunda önemli parçalarından birisi oldu. CHP’nin baraj altı olduğu günlerde Gençlik kollarında çalışmaya başlayan Utku, çeşitli kademelerde görev üstlendi. Birleştirici uzlaşmacı ve yapıcı karakteri ile parti içinde sevilenUtku, tüm grupların sevgi ve saygısını kazandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.