Tekirdağ Manşet Gazetesi

TEKIRDAG’DA BIR ILK

Tekirdağ Vedat Çeliker Anaokulu tüm il genelindeki Okul öncesi öğretmenleri ile alanında uzman akademisyenleri buluşturdu.
Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Süleymanpaşa Vedat Çeliker Anaokulu Müdürlüğü koordinesinde, Okul öncesi öğretmen eğitimine ve mesleki gelişimine destek olmak, akademik gelişmeleri sahaya yansıtmak amacıyla “Tekirdağ Okul Öncesi Eğitim Zirvesi” gerçekleştirildi.
Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının Okunması ile başladı.
Ardından Vedat Çeliker Anaokulu Müdürü Gülyüz Yaman akademik güncel gelişmeleri sahaya yansıtarak, ilimizdeki Okul öncesi eğitimin kalitesini geliştirmek adına büyük bir hayal kurduklarını söyledi.
Model okul olmak mücadele ettiklerini ifade eden Yaman, şunları kaydetti;” Vizyonumuzdaki “Model okul olma”, daha kaliteli eğitim sunma çabasıyla paydaşlarımızı bir araya getirdiğimiz , ”çocuğun yüksek yararı ” yönünde okul öncesi uygulamaları güçlendirmek amacıyla düzenlediğimiz Tekirdağ Okul Öncesi Eğitim Zirvesi’nde sizlerle buluştuğumuz için gururluyuz. Bizler Her Çocuk Özeldir felsefesiyle tüm çocuklarımızı sevgi, bilgi, emek ve büyük bir özenle hayata hazırlama gayreti içerisindeyiz. Büyümenin en önemli “ gelişim zamanlarına” eşlik ettiğimiz okul öncesi dönemde , öğrencilerimizi, ”Yaratıcı Bir Okul”un “Düşünen sınıflarında” eğitebilmek adına Vedat Çeliker Anaokulu olarak , kendimizi sürekli yeniliyor ve geliştiriyoruz. Hayalimize eşlik ederek bizi destekleyen, başta hocam Sayın Prof.Dr. Belma Tuğrul nezdinde tüm akademisyenlerimize ve bizi alanımızda öncülüğe teşvik eden; İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ersan Ulusan’a; yolumuza kattıkları ışık için , tüm katılımcılar adına şükranlarımı sunuyorum. Bu güzel günü hazırlamak için cansiperane çalışan Müdür Yardımcıma, fedakar çalışkan öğretmenlerime, İl Kültür Turizm Müdürümüz ve personeline, emeği geçen coşkuyla çalışmalara eşlik etmek üzere yollara düşen konuklarımıza teşekkür ediyorum. Edineceğimiz taptaze bilgilerle çocuklarımızın eğitimlerinin ilk basamağını “Sağlam ve Özgün” bir şekilde inşa ederek, gelecekte topluma örnek teşkil etmeleri, kendilerine, ülkemize, Dünyaya yararlı bireyler olmaları, yolunda katkı sağlaması umuduyla, siz değerli konuklarımıza iyi öğrenmeler diliyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.
Konuşmaların ardından Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Cengiz Çelik Evrensel Dil Oyun ve Oyun Terapisi, İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Aylin Sözer Çapan Okul Öncesi Eğitimde Resim Analizi Teknikleri, Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Serkan Özel Okul Öncesi Eğitiminde Erken Stem Eğitimi, Trakya Üniversitesi Öğretim Üyesi Sayın Prof. Dr. Yeşim Fazlıoğlu Resimli Çocuk Kitapları ve Çok Kültürlülük, İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Belma Tuğrul Meraklı Çocuklara Yaratıcı Öğretmen konulu sunumlarını gerçekleştirdiler. Sunumları ardından Eğitim Zirvesi atölye çalışmaları ile devam etti.
Okul Öncesi Eğitim zirvesine katılan akademisyenlerimize İl Milli Eğitim Müdürümüz Ersan Ulusan tarafından teşekkür belgeleri ve plaketlerinin verilmesinin ardından program sona erdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ