Tekirdağ Manşet Gazetesi

“Tekirdağ Önemli Katkı Sundu”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Gelecek Partisinin kurulmasında Tekirdağ’ın önemli katkı sunduğunu söyledi.
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Gelecek Partisi Tekirdağ İl Başkanlığının 1. Olağan kongresine katıldı. Kongre öncesi Gelecek Partisi İl Başkanı Recep Nişancı, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nu kapıda çiçeklerle karşıladı.
Batuhan Düğün Salonunda düzenlenen kongrede konuşan Davutoğlu, Gelecek Partisinin kurulmasında Tekirdağ’ın büyük bir destek verdiğini söyledi.
Gelecek Partisinin kurulmasında özellikle Ahmet Akçay ve Recep Nişancı’nın büyük katkı sunduğunu ifade eden Davutoğlu, şunları kaydetti;” Gelecek partisinin ilk çıktığımız yolda bize destek veren, zeminin oluşmasında önemli katkıda bulunan Ahmet Akçay ve Recep Nişancı’ya teşekkür ederim. Tekirdağ daha parti kurulmadan yanlışlıklar dile getirildiğinde bizi bir ekiple ziyaret ettiler. Bu ekip ruhunu korudu. Tekirdağ’da çok sağlam bir ekip var. Biz bu partiyi kendimiz için değil gelecek nesiller için kuruduk. Onun için adını gelecek koyduk. Gelecek çınar ağacı gibi gölgesinde herkesi barındırır.”
“Tekirdağ ufuktur”
Tekirdağ hakkında övgü ile söz eden Davutoğlu;” Tekirdağ’ın tarihte ilklerin adıdır. Tekirdağ ufuktur. Tekirdağ gelecektir. Tekirdağ Anadolu’dan geçişin adıdır. Tekirdağ Eyvallahı Fatih’in durağıdır. Ben kendimi her zaman Tekirdağlı hissetim. Tekirdağlı hissedeceğim. Tekirdağ sıradan bir şehir değildir. İstanbul’u Anadolu’ya bağlayan bir şehirdir. Tekirdağ Trakya’nın öncü şehirdir. Tekirdağ a öyle bir lojistik tesis yapılabilir ki Dünya’da kritik bir yere gelebilir. Tekirdağ, Anadolu ile Balkanların giriş kapısı olacaktır. Zor zamanda taşın altında koyan bir topluluğuz. Bizim için parti kuramaz dediler. Biz kurduk ve koşmaya devam ediyorlar. Tekirdağ’da 3 Kemaller diyarında buradayız” dedi.
“Kuramaz Dediler. Kurduk”
Bir çok kesimin Gelecek Partisinin kurulacağına inanmadığını buna rağmen partiyi kurduklarını da ifade den Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü;” Zor zamanda ayağa kalkan, Zor zamanda konuşan, Zor zamanda ülkemiz için elini taşın altına koyan kıymetli bir toplulukla beraberiz bugün. Hatırlarsınız. Bundan bir yıl önce ne dediler? “Siyasi parti kuramazlar” dediler. Hep birlikte omuz omuza verdik ve kurduk. “Ayakta kalamazlar” dediler. Ayakta kalmak ne kelime her gittiğimiz yerde her geçen gün büyüyen bir heyecanla yürümekle kalmıyor, koşuyoruz. “Teşkilatlanamazlar” dediler. İşte Tekirdağ bu iddialara en net ve güçlü cevap”
“Tekirdağ Türkiye’nin Bel kemiğidir”
Tekirdağ’ın Türkiye’nin tarımı ve ekonomisinde önemli bir yeri olduğunu da belirten Davutoğlu,” Tekirdağ Türkiye’de hem en üst seviyede tarımın yapıldığı, birçok ürünün yetiştirildiği, ülkemizin gıda sanayiinin bel kemiği olan bir şehir. Tarım ürünlerinin işlendiği, farklı sanayi kolları ile üretim sektöründe büyük bir rol oynayan, ürettiğini de limanı aracılığı ile ülkemize ve dünyaya satan bir şehir Tekirdağ. Dolayısıyla, hani liyakat ve ehliyet yoksunları diyor ya dolar borcunuz mu var diye işte tüm dünya ile ticaret yapan ve dolayısıyla ülkemize dolar kazandırıp dünya ile dolarla ticaret yapan bir şehir Tekirdağ. O yüzden de dövizin, altının inip – çıkmasının, yarını görememenin ne olduğunu da en iyi bilen şehirlerden birindeyiz. Tabii her şeyi bildiğini zannedenler buralara uğramazlar. Geçen haftadan beri Karadeniz’de ciddi bir miktarda doğal gaz bulunduğu müjdesi geldi. Gerçi siz bu haberlere alışıksınız. 1957’de yine ekonomik krizin yönetilemez hale geldiği zamanlarda Tekirdağ’da petrol bulundu haberleri gazetelerin manşetlerindeydi. İnşallah bu onlara benzemez. Samimiyetle söylüyorum, çok sevindim ve Rabbime şükrettim. İnşallah buradan ülkemiz için hayırlı bir kapı aralanır diye. İnşallah geçmişteki müjdeler gibi olmaz, bulunan gazın hem çıkarma hem de ekonomik değeri iyidir, ülkemize ciddi bir katkı sağlar diye mutlu oldum. İnşallah bu sefer ciddi bir şekilde bulunan gazın teknik ve ekonomik yönlerini şeffaf bir şekilde millete, bizlere anlatırlar diye bekledim. Onun için hemen tebrik ve destek mesajı yayınladık. Ülkemize bir nebze katkıda bulunan herkes başımızın tacıdır” şeklinde konuştu.
Gelecek Partisi İl Başkanı Recep Nişancı ise Tekirdağ’da hızlı bir şekilde çalışmalar başladıklarını ifade ederek;” İl binamızı tutuktan sonra Tekirdağ’ın en Büyük ilçesi olan Çorlu’da çalışmalara başladık. Daha sonra ise Merkez Süleymanpaşa İlçesinde teşkilatımızı kurduk. Bir çok ilçelerde ise teşkilatlanma çalışmalarını tamamladık” dedi.
Kongreye CHP Tekirdağ İl Milletvekili İlhami Özcan Aygun, CHP Tekirdağ İl Başkanı Zeynel Şenel Saygı, İYİ Parti İl Başkanı Sertaç Alkaya, CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, Ticaret Odası Başkanı Cengiz Günay, Bazı Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ile partililer katıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.