Tekirdağ Manşet Gazetesi

“TEKİRDAĞ İÇİN ARTIK KOŞMA VAKTİ”

CHP Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Adem Dalgıç, daha önce bir dönem Belediye Başkanlığı yaptığını hatırlatarak; Tekirdağ’ı tüm dünyanın tanıdığı bildiği modern yaşanabilir bir il haline getireceklerini söyledi.

“SORUNLARINI NASIL ÇÖZDÜYSEK YİNE ÇÖZECEĞİZ”

2009-2014 yıllar arasında Tekirdağ Belediye Başkanlığı yaptığını ve Tekirdağ ilin sorunlarını çok iyi bildiğini ifade eden Dalgıç; “Trakya Belediyeler birliği başkanlığı yaptığım için, tüm şehrimizi, tüm ilimizi, tüm köylerimizi, kasabalarımızı biliyorum ve dolayısıyla buraların sorunlarını ve bu sorunların çözümlerinde biliyorum. Tekirdağ dünyanın en yaşanabilir şehirlerinden biri olmalı. Bunu için varız, bunun için çalışacağız ve bunun içinde çalışıyoruz” dedi.

“HALKIN FİKİRLERİNİ ALARAK YÖNETECEĞİZ”

Seçildikleri takdirde Tekirdağ’ı halkın fikirlerini alarak yöneteceklerini ifade eden Dalgıç; “Projelerimizi bir kitapçık haline getirdik. Asıl olan, bu projelerin haklın onayına sunularak karar alınmasıdır. Projelerimizi halkımızla paylaşacağız. Çıkacak sonuçlar Vatandaşlarımızla paylaşacağız. Vatandaşlarımızın onayını alındıktan sonra bu çalışmaları yapacağız. Halkın geniş katılımıyla birlikte karar verilmelidir. Benim görev almam durumunda halkımıza giderek, onların onayına alarak davranacağız” şeklinde konuştu.

CHP Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Adem Dalgıç, Aday adaylığı ile ilgili gazetemize özel açıklamalarda bulundu.

Dalgıç, açıklamasında daha önce Tekirdağ Belediye Başkanlığı yaptığını ve sorunları çok iyi bildiğini söyledi.

Aday olup Belediye Başkanı seçildiği takdirde Tekirdağ’ın artık koşarak, tüm dünyanın tanıdığı bildiği modern yaşanabilir şehir haline getireceklerini ifade eden Dalgıç, şunları kaydetti; “ Daha önce yıllarca beyin cerrahisi olarak bir hekim olarak ve baş hekim olarak hizmet ettikten sonra, 2009-2014 yıllında da Belediye Başkanı olarak Tekirdağ’ımıza hizmet etme fırsatı buldum. Çok sayıda projeyi Tekirdağ’ımıza kazandırdık. Sosyal politikalarımızla, sosyal belediyecilik anlayışımızla, halkımızla bütünleşmiştik. Şimdi bu esnada verdiğimiz ara esnasında da gerçekten çok güzel çalışmalara hizmet etmek için tekrar hızlı çalışmalarımızla geliyoruz. Bizim 5 yıl boyunca yaptıklarımızın zaten teminatı hazır. Bu 5 yıl boyunca altyapıyla ile ilgili tüm sorunların üzerine cesaretle gittik. Konservatuvar kurduk, çok sayıda parkı ve yeşil alanı şehrimize kazandırdık. Tekirdağ’ımızın sorunlarını biliyoruz. Trakya Belediyeler birliği başkanlığı yaptığım için, tüm şehrimizi, tüm ilimizi, tüm köylerimizi, kasabalarımızı biliyorum ve dolayısıyla buraların sorunlarını ve bu sorunların çözümlerinde biliyorum. Bu yaptığımız çalışmanın sonunda da Tekirdağ’ımızın sağlıkta, eğitimde, turizmde, ticarette, sanayide ve tarımda her koldan dünyanın en dağılmış, en bilinir, şehirleri ile yarışabilecek düzeye gelmesini arz ediyorum. Tekirdağ dünyanın en yaşanabilir şehirlerinden biri olmalı. Bunu için varız, bunun için çalışacağız ve bunun içinde çalışıyoruz. Önümüzde 2019 31 Mart Tarihinde Yerel seçim var. Bu yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisinden, Büyükşehir Belediyesine Başkan aday adayı oldum. 2014 yılında bayrak değişimi oldu. Bu bayrak değişiminin tekrarlanmaması için bir neden yok.”

“TÜM SORUNLARIN ÇÖZÜLMESİNE TALİBİZ”

Özellikle Ergene Nehrinden kaynaklanan Çevre Kirliliğine de dikkat çeken Dalgıç, tüm sorunları çözeceklerini ifade ederek; “Şimdi Ergene’nin nehri ev ilimizin tamamından geçiyor ve inanılmaz bir şekilde kirlilikte geçiyor. Doğaya verdiği zarar, inanılmaz büyüklükte. İnsan sağlığına verdiği zarar, inanılmaz büyüklükte. Bizim bunları çözmemiz lazım. Şimdiye kadar her gelen yönetimi anlayışı içerisinde hem çözülecek dendi, ama maalesef hiçbir gelişme halen sağlanamadı. Yapılması beklenen projelerden biride, yine Ergene’deki pisliği, Marmara denizine aktarılmasıydı. Biz bunlara karşıyız. Biz arıtma tesisleri yapıldıktan sonra, berrak suların akması taraftarıyız ve biz bunları gerçekleştireceğiz. Nasıl ki daha önce finansal kaynakları bulduk, projeyi kabul ettirdik, biz Ergene’nin ve ilimizdeki tüm çevresel alt yapı sorunlarının çözümüne de talibiz” dedi.

“HALK TABANLI BELEDİYECİLİK”

Görev aldıkları takdirde halkın fikirlerini alarak yöneteceklerini ifade eden Dalgıç, “Projelerimizi bir kitapçık haline getirdik. Asıl olan, bu projelerin haklın onayına sunularak karar alınmasıdır. Projelerimizi halkımızla paylaşacağız. Çıkacak sonuçlar Vatandaşlarımızla paylaşacağız. Vatandaşlarımızın onayını alındıktan sonra bu çalışmaları yapacağız. Halkın geniş katılımıyla birlikte karar verilmelidir. Benim görev almam durumunda halkımıza giderek, onların onayına alarak davranacağız” şeklinde konuştu.

“TEKİRDAĞSPOR’A SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Tekirdağspor’un herkesin tarafından sahiplenilmesi gerektiğini ifade eden Dalgıç,;” Sadece bir gurubun eline bırakılmamalı yani. Bu bütün herkes tarafından sahiplenmeli. Vatandaş tarafından halk tarafından da sahiplenmelidir. Bende doktor olarak çalıştığım dönemlerde Tekirdağspor yönetim kurulunda da çalıştım. Çok hizmetlerim oldu. Ama sadece birkaç kişiye bırakılarak devam etmesi imkansız. Buna Tekirdağ ili sahip çıkması lazım, kamunun sahip çıkması lazım, tüm Tekirdağ’daki belediyelerin sahip çıkması lazım, sanayinin sahip çıkması lazım, halkın sahip çıkması lazım, taraftarın sahip çıkması lazım. Tekirdağspor’un, Tekirdağ Büyükşehir Belediyespor olması gündeme gelebilir. Neden olmasın. Bunun örnekleri 1.ligde oynayan Erzurum Büyükşehir Belediyespor’dur. Bu Tekirdağ’da neden olmasın. Bunlar demek ki oluyormuş” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ