Tekirdağ Manşet Gazetesi

“TEKİRDAĞ HALKININ SAĞDUYUSUNA GÜVENİYORUM”

Tekirdağ Süleymanpaşa Bağımsız Belediye Başkanı Adem Dalgıç, Tekirdağ halkını iyi tanıdığını ifade ederek, halkın sağduyusuna güvendiğini söyledi.
“HER ŞEY SÜLEYMANPAŞA İÇİN”
Süleymanpaşa Halkına güvenerek aday olduğunu ifade eden Bağımsız Belediye Başkan Adayı Dalgıç,” Tüm Tekirdağ halkına hitap ederek adaylığımı açıkladım. Tekirdağ halkına hayırlı olsun.. Girmiş olduğum tek bir seçim vardı onu da kazanmıştım. Ben Tekirdağ Halkının yine doğru karara vereceğine inanıyorum. Tekirdağ Halkı sağ duyulu, ileri gören bir halktır. Ben Tekirdağ halkının sağ duyusuna çok güvenen biriyim” dedi.
“CHP’DE BİR VEFASIZLIK VAR”
CHP’yi vefasız olmakla eleştiren Dalgıç, “Süleymanpaşa’da mesela ‘Yerel Yönetimlerde Strateji’ toplantısı yapılıyor. CHP’nin geçmişte sadece bir Belediye Başkanı var. Ancak usulen de olsa bu toplantılara davet edilmedim. Orda olup destek vermek isterdim. Maddi manevi hiçbir beklentim olmadığı halde ne aradılar nede sordular. Tabi bir vefasızlık oldu” şeklinde konuştu.

Tekirdağ Süleymanpaşa Bağımsız Belediye Başkanı Adem Dalgıç, adaylığı ile ilgili gazetemize açıklama yaptı.
Dalgıç, açıklamasında daha önce Tekirdağ Belediye Başkanlığı yaptığını anımsatarak, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu ancak CHP Genel Merkezinin birçok seçim bölgesinde aynı adaylarla devam etme kararı aldığını söyledi.
Aday olamamasına rağmen gittiği her yerde büyük bir teveccühle karşılandığını belirten Dalgıç, şunları kaydetti;” Tekirdağ’da uzun yıllar hekimlik, baş hekimlik ve Belediye Başkanlığı yapmış biri olarak, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığına müracaatım vardı. CHP bunu bir şekilde uygun görmemiş olacak ki, aynı adayla devam edildi. CHP Tekirdağ’ın birçok yerinde eski adaylarla devam etme kararı alınmıştı. Çarşıya çıktımda, sanayiye gittiğimde, mahalle aralarında ki sohbetlerde Vatandaşlarımızın bir sıkışıklık yaşayarak yeni bir arayış içinde olduğu gördüm. Biz bunu Vatandaşın bilgisinden ve tepkisinden görüyoruz. Tekirdağ’ı çok iyi tanıyan biri olarak benimde bu yolda olmam yönünde karar aldım. Bağımsız aday olarak ta son gün müracaat ettim. Benim dönemimde başlatmış olduğumuz çok güzel projelerimiz vardı. Bitirmiş ve teslim etmiş olduğumuz birçok projemiz vardı. Bunların hepsi Tekirdağ’ımızın değişmesi içindi. Değişen Büyüyen Süleymanpaşa’da birçok yeni projeye ihtiyaç olduğunu biliyoruz”
“İTTİFAKALAR ZORLAMA İTTİFAKI HALİNE GELMİŞ”
İttifakların Genel Merkez düzeyinde yapıldığını ve bunun tabana zorla kabul ettirildiğini de ifade eden Dalgıç, sözlerini şöyle sürdürdü; “ CHP ile İYİ Parti arasında Millet İttifakı, AK Parti ile MHP arasından Cumhur İttifakı görüşmeleri vardı. Buradan sağlıklı bir sonuç çıksaydı, belki bende bağımsız bir şekilde aday olarak çıkmazdım. Ancak Partiler arasında bu ittifaklar, tabanda bir zorlama ittifakı haline gelmiş. Yukarısı bunu böyle uygun görmüş olabilir ama tabanların ittifaklarda anlaşması çok zor. Nitekim CHP ile İYİ Parti arasında bir anlaşma sağlanamamış. Ben bu anlaşmanın olacağı kanaatindeydim. Zaman zaman adım Bağımsız olarak gündeme gelmesine rağmen, hep uzak durdum. Son gün bu anlaşmaların olmaması, olayı bir dağınıklık haline gittiğini ve bunun Süleymanpaşa’ya yaramadığını gördüm. Bizde bu yarış içerisinde yerimizi ve pozisyonumuzu aldık.”
“BEN HER KESİME HİTAP EDİYORUM”
Siyasi görüşü ne olursa olsun her kesimden oy alabileceğini ifade eden Dalgıç, “Tüm Tekirdağ halkına hitap ederek adaylığımı açıkladım. Tekirdağ halkına hayırlı olsun. Ben Tekirdağ halkının sağ duyusuna çok güvenen biriyim. Girmiş olduğum tek bir seçim vardı onu da kazanmıştım. Ben Tekirdağ Halkının yine doğru karara vereceğine inanıyorum. Tekirdağ Halkı sağ duyulu, ileri gören bir halktır. Hemen hemen her partinin bir birlerine eleştirel yapıları var. Tekirdağ halkının daha çok kişiye yönelik oy vereceklerini düşünüyorum. Yapım gereği, daha önce yapmış olduğum mesleğim ve duruşumla tüm partilerden destek alabilecek bir yapıya sahibim. Buna halkımız karar verecek. Demokratik bir yarış olacak. Her şey Tekirdağ için olacak. İyi Parti Millet İttifakı Çerçevesinde CHP’yi destekleme kararı aldı. İYİ Parti Büyükşehir Belediyesinde aday çıkarmadı. İYİ Parti’nin bir üyesi olmadığımdan Büyükşehirde destekleyip, desteklemeyeceklerini bilmiyorum. Bazı yerlerde ise destek İttifakın ruhuna uygun bir şekilde gerçekleştirilecek. Ancak bu ittifak Süleymanpaşa’da sağlanmadı. İttifak sağlanmadıktan sonra İYİ Parti’nin ve CHP’nin ayrı ayrı listeler çıkarması gündeme gelmiş. İYİ Parti benle temasa geçti ama onlarda İttifakın ruhuna aykırı bir çalışma içinde olmadılar. Bu kaos ve karışık halinden çıkış arayan Tekirdağ Halkına, hizmet edebilmek için bende buradayım. Tüm partilerden oy alabileceğimi düşünüyorum” şeklinde konuştu.
“CHP’YE KIRGIN DEĞİLİM AMA VEFASIZLIK VAR”
CHP’ye kırgın olmadığını ancak Eski Belediye Başkanı olarak vefasızlığa uğradığını da ifade eden Dalgıç; “ CHP’ye kırgın değilim. Bu bir siyasettir. Ben CHP’ye 2009 yılında çok büyük oy getirerek Belediye Başkanı oldum. Burada AK Parti’nin bir Belediye Başkanı vardı. Çok güzel çalışmalar yaptık. 5 yıl boyunca hizmet ettim. Bundan sonrada hizmet için ne gerekiyorsa onu yapacağız. Eğer bir görev verilmeyecekse verilmeyebilir. Ancak mesela ‘Yerel Yönetimlerde Strateji’ toplantısı yapılıyor. CHP’nin geçmişte sadece bir Belediye Başkanı var. Orda olup destek vermek isterdim. Ama maalesef mevcut CHP yönetimi uygun görmemiş olacak ki hiçbir şekilde davet edilmedim. Bu tip toplantılardan haberimiz bile olmadı. Bir seçim ofisi açılıyor, davet gelmiyor, destek istenmiyor. Bir vefasızlık örneği var. Geçmişte görev yapmış, partisine, iline hizmet etmiş kişilere partiler sahip çıkmalıdır. Maddi manevi hiçbir beklentim olmadığı halde ne aradılar nede sordular. Büyük bir açılış olduğunda herkese giden mesajlar geliyor. Tabi bir vefasızlık oldu” dedi.
“PROJELER BİTİRİLMELİYDİ”
Şu anda yapılmakta olan projelerin kendisinin projesi olduğunu ifade eden Dalgıç, şunları kaydetti; “ Bazı projelerin şimdiye kadar çoktan bitmeliydi. Kısmet olursa dönemimde hazırlamış olduğum projeleri bitireceğiz. Yepyeni yeni şehirle anlayışı içinde yeni projeler kazandıracağız. Şuana kadar yapılanların tamamı bilgisayar ortamında burada var. Bunlara da yenilerini ekleyerek yolumuza devam edeceğiz”
“SÜLEYMANPAŞA MARKA ŞEHİR OLMALIDIR”

Süleymanpaşa’nın bir marka şehir olması gerektiğine de vurgu yapan Dalgıç; “ Süleymanpaşa bir marka şehir olması yolunda hızla ilerlemesi gerekiyor. Bunların başında Tekirdağ’ın İstanbul’a yakın olması sebebiyle ve Avrupa’ya açılan kapı olmasından dolayı Turizm’in canlanması, şehre katma değer katması lazım. Değirmenaltı’ndan başlayıp, Altınova, Barboros ve Kumbağ’a giden bir sahil projesini yapmayı hedefliyorum. Şu ankinden çok farklı olarak hazırladığımız bir sahil projemiz var. Ancak günümüzde bu sahil projesini maalesef gerçekleştiremediler. Oysa denize kıyısı olan birçok illerde Milli Emlak ile görüşülerek, temin edilip projeler gerçekleştiriliyor. Özelikle ilkbahar ve yaz ayalarında bu proje ile çok canlı bir şehir havasına bürünecek. Şehre katma değer katan, esnafın kazanacağı bir proje olacak. Sahili tümüyle tekrar düzenlenmesi için Büyükşehir ile birlikte çalışacağız. Göreve geldiğimiz zaman vahşi çöplük alanında yangınlar çıkardı. Orasını nasıl düzenlediysek birçok alanda da yem yeşil bir Tekirdağ yaratmak istiyoruz. Ulaşım sorunlarını çözmek ve imar planlarının tekrar yapılması gerekiyor. Bu şekilde Süleymanpaşa’yı modern, yaşanabilir bir şehir haline getireceğiz. Ben Tekirdağ halkının sağduyusuna güveniyorum. Doğru karar vereceklerini de güveniyorum. Beni tanıdıklarına da güveniyorum. Bende Tekirdağ halkını tanıdığıma inanıyorum. Dolayısıyla bu yola girdik” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ