Tekirdağ Manşet Gazetesi

SÜREÇ 1 OCAKTA RESMEN BAŞLAYACAK

31 Martta yapılacak genel seçimler için resmi süreç 1 Ocak’tan itibaren başlayacak.
Türkiye 31 Mart tarihinde mahalli İdareler seçimlerine gidiyor. Tekirdağ Halkı Büyükşehir Belediye, ilçe Belediye, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği, ilçe Belediye Meclis Üyeliği ve Muhtarlık olmak üzere 5 ayrı oy kullanacak.
Seçimlerle ilgili Yüksek Seçim Kurulu (YSK) seçim takvimini açıkladı.
Açılanan takvime göre Mahalli idareler seçim süreci resmen 1 Ocak tarihinde başlayacak.
4 Ocak Cuma Günü ise seçmen listeleri muhtarlıklarda askıya çıkacak.
10 Ocak Perşembe günü ise seçime katılacak olan adaylar kesinleşecek. Bu tarihten itibaren Belediye Başkan Adayları, Meclis üyelikleri veya muhtarlık seçimlerinde her hangi bir değişime gidilmeyecek.
17 Ocak 2019 Perşembe günü Muhtarlık bölgesi askı listeleri askıdan indirilecek. Bina bazında seçmen kayıtlarının www.ysk.gov.tr adresinden sorgulanması sona erecek.
31 Mart 2019 Pazar günü Türkiye’nin her yerinde halkımız oy kullanacak. Bazı illerde oy verme saati değişirken bu işlem Tekirdağ’da 08:00- 17:00 saatleri arasında yapılacak.

TEKİRDAĞ’DA SEÇİMDE SON DURUM

Tekirdağ’da CHP Mevcut Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ı AK Parti ise iş Adamı Mestan Özcan’ı Büyükşehir Belediyesi için aday gösterdi.
Büyükşehir Belediye Başkanlığı için AK Parti MHP ile, CHP ise İYİ Parti ile ittifak kurdu. İlçe belediyeler ile ilgili de AK Parti / MHP ile CHP / İYİ Parti arasına Genel Merkez düzeyinde pazarlıklar sürüyor. Pazarlıklar sonucunda ilçe Belediyelerde MHP ve İyi Parti ya kendi adayları ile seçime girecek yada İttifak kurdukları AK Parti veya CHP’nin adayını destekleyecek.
AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti’nin İlçe Belediye Başkan adayları 5 Ocak tarihine kadar netleşmesi bekleniyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ