Tekirdağ Manşet Gazetesi

“SÜLEYMANPAŞA’YA HİZMET ETMEK İSTİYORUM”

AK Parti, Süleymanpaşa Belediye Başkan Aday Adayı Efrahim Balım, Sülemanpaşa’ya hizmet etmek için aday olduğunu söyledi.
AK Parti, Süleymanpaşa Belediye Başkan Aday Adayı Efrahim Balım, Aday adaylığı ile ilgili gazetemize açıklama yaptı.
Balım, açıklamasında Tekirdağ’da uzun yıllardır siyaset yaptığını belirtti.
16 yıldır aktif siyasetten uzak kalmasına rağmen devamlı siyasetle iç içe olduğunu ifade eden Balım, şunları kaydetti;” Anavatan Partisi kapandıktan sonra aktif siyaset yapmayıp işlerime ağırlık verdim. Ancak esnaflık yaptığım süre boyunca da devamlı siyasetin içinde oldum. Gerek siyasilerle, gerekse esnafımızla Süleymanpaşa ilçesinin sorunları nasıl çözülür noktasında devamlı fikir alış verişinde bulundum. AK Parti’den, CHP’den, MHP’den siyasi faaliyetlerini yakından takip ediyordum. Sadece aktif siyasette değildim. Bu konuda benim ciddi anlamda deneyimli bir birikimim var. Benim ideallerimin paylaştığı parti AK Parti’dir. AK Parti de görev almayı düşünürken davet aldım ve o daveti kabul ettim. Yerel yönetimlerde Halkın hala sıkıntıları var. Biz Anavatan Partisi zamanında demek ki halka çözüm konusunda yardımcı olmuşuz veya önderlik etmişiz ki, o halkın bize sorunlarını çözüme yol aramak için bize geliyorlar. Ben siyasete ara verdiğim 16 yıl boyunca iş yerinden bir iktidar Partisi ilçe başkanı veya il başkanı gibi hep yoğundum. Tekirdağ Halkının takdirini kazandığımı düşünüyorum Bilgi birikimine sahibim. Fırsat verilirse Süleymanpaşa’ya hizmet etmek istiyorum”
“GERİ KALMIŞ BİR İLÇEYİZ”
Süleymanpaşa’nın hizmet yönünden geri kalmış bir ilçe olduğunu iddia eden Balım, sözlerini şöyle sürdürdü; “Hepimiz Süleymanpaşa’da yaşıyoruz. Okuma yazma bakımından Trakya belki de yüzde 100’e yakın oranına sahip olmasına rağmen belki de mahalle hizmetler bakımından Türkiye’nin en geri kalmış en geri kalmış ilçesinde yaşamaktayız. Bizim karşı şeridimizde Çanakkale bir merkez ilçesi var. Çanakkale’nin merkez ilçesi Tekirdağ’ın merkez ilçesinden yani Süleymanpaşa’dan mahalle hizmetleri olarak 50 sene önde. Süleymanpaşa çok terkedilmiş, çok ihmal edilmiş, yolları perişan, sosyal tesisleri perişan, böyle sahillere heykel dikmekle sosyal bir tesis yapılmaz. Belediye’nin sosyal sinemaları olmalı, Belediye’nin sosyal konferans salonları olmalı, Belediyenin vatandaşın düğününe cemiyetine cevap verebilecek sosyal salonları olmalı. Tekirdağ bundan mahrum kalmış. Bu konuda da Tekirdağ’a hizmet etmek istiyorum. Yollarımız yıllardır çok perişan. Alt yapı bir türlü bitmedi. Yollarımız hep bozuk. Mahallelerimiz arasına yol sorunları bir türlü girilemedi. Bunlara bir çözüm yolu bulma ümidi ile aday olduk. Siyasi kuruluşa bakmadan, ideolojik görüşe bakmadan, gerek evimde, gerek iş yerinde, bütün Tekirdağlılara kapım açıktır. Bu duygularla kapım yine herkese açık. Bana teveccüh gösterirlerse, partimde görev verirse, bu anlayışla herkesi kucaklayarak Tekirdağ’a hizmet etmek istiyorum. Tekirdağ’da iz bırakmak istiyorum”

EFRAHİM BALIM KİMDİR?

1954 Tekirdağ Hayrabolu Subaşı Köyünde doğdum. İlkokulu aynı köyde, orta ve lise öğrenimimi Tekirdağ İmam Hatip Lisesinde tamamladım. Tekirdağ İmam Hatip Lisesinin 1975 ilk mezunlarındanım. Yüksek öğrenimimi Tekirdağ Eğitim Enstitüsünde tamamladım. Öğrencilik yıllarında sivil toplum kuruluşu olan M.T.T.B. (Milli Türk Talebe Birliği) ‘de uzun süre görev aldım. 1977-1982 yılları arasında Tekirdağ Merkez eski cami (Zahire Nazırı Ahmet Ağa Camii) ‘nde Baş İmamet göreviyle diyanette görev yaptım. 1982 yılında Manisa Kırkağaç ilçesinde kısa dönem askerlik görevimi yaptıktan sonra Tekirdağ Süleymanpaşa’da kuyumculuk sektöründe ticaretle uğraşmaya başladım.1983 yılında Anavatan Partisinde il kurucusu olarak siyasete başladım. Parti kapanana kadar merkez ilçe başkanlığı, il disiplin kurulu başkanlığı, İl Sekreterliği gibi çeşitli görevlerde bulundum. Anavatan Partisinin siyasi hayatı sona erince siyaseti bırakıp işime geri döndüm. 2018 yılında Ak Parti Tekirdağ İl Parti İçi Demokrasi ve Hakem Kurulu üyesi ve başkanı olarak siyasete geri döndüm. Halen Tekirdağ Süleymanpaşa ilçesinde kuyumculuk sektöründe ticaret yapmaktayım. Başlangıç seviyesi İngilizce ve Arapça bilmekteyim. 2 (iki) çocuk babasıyım.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ