Tekirdağ Manşet Gazetesi

“SÜLEYMANPAŞA ÖNEMLİ BİR MESAFE ALACAK”

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, tekrar seçilmesi halinde Süleymanpaşa İlçesinin önemli bir mesafe alacağını söyledi.
“ŞEHRİN BÜTÜN ALTYAPISI DEĞİŞTİ”
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Süleymanpaşa’nın tüm alt yapısının değiştiğini ifade ederek; “Yağmur suyu, kanalizasyon, içme suyu hatları ile birlikte Aşağı yukarı 650km’lik yeni yer altına hatlar döşendi. Bozulan yolların geçen sene Cumhuriyet tarihini egale edecek boyutta yatırım yapmıştık. Yeni yapılan yollarla 2 Milyon Kilometrekare’yi geçmiş yol yapan bir belediyenin başkanı olarak ben karşınızdayım” dedi.
“SÜLEYMANPAŞA’YA HİZMET İÇİN HAZIRIM”
5 yılda Süleymanpaşa Belediyesi Türkiye’de parmakla gösteren bir belediye oluşturduklarını ifade eden Eşkinat, “Bu belediyenin Başkanı olarak 4,5 yıldır bu şehrin Belediye Başkanı olmaktan gurur duydum. Bir 5 yıl daha Süleymanpaşa’ya hizmet için hazırım. Eğer Süleymanpaşa’lı hemşerilerim ve bağlı bulunduğum Siyasi Parti de bunu uygun görürse, önümüzdeki 5 yılda Süleymanpaşa’da Tekirdağ ve Trakya’da beraber olacağız. Süleymanpaşa önemli bir mesafe alacak” şeklinde konuştu.
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Süleymanpaşa Belediyesinin çalışmaları ve hedefleriyle ilgili gazetemize açıklama yaptı.
Eşkinat, açıklamasında tekrar seçilmesi halinde Süleymanpaşa İlçesinin önemli bir mesafe alacağını söyledi.
Süleymanpaşa’nın alt yapısının tamamıyla değiştiğini ve bu yüzden yolları yenilediklerini ifade eden Eşkinat, şunları kaydetti; “Yağmur suyu, kanalizasyon, içme suyu hatları ile birlikte Aşağı yukarı 650km’lik yeni yer altına hatlar döşendi. Bozulan yolların geçen sene Cumhuriyet tarihini egale edecek şekilde yatırım yapmıştık. Yeni yapılan yollar ile birlikte 2 Milyon Kilometrekare’yi geçmiş yol yapan bir belediyenin başkanı olarak ben karşınızdayım. Yol yapımlarımız daha devam ediyor ve şehir gittikçe büyüyor. Bir taraftan mevcudu devam ederken bir taraftan da yeni imar yolları açıyoruz. Alt yapı ve kullanım olarak şehir belli bir noktaya doğru geldi. Hemen onun paralelinde yeni parklar açtık. Teslim aldığım Tekirdağ’ın 3 misli yeşil alan park yaptık. Tematik parklarda oluşturduk. Daha çok kullanılabilecek içinde sosyal dokusu olan, çay bahçeleri olan konseptler oluşturduk. Bir taraftan çocuklarımız oynarken, velilerin oturup zamanlarını geçirebilecekleri alanlar ürettik.
“SPORTİF YATIRIMLAR OLACAK”
Süleymanpaşa’da faaliyet gösteren spor kulüpleri için de sportif yatırımlar yapacaklarını ifade den Eşkinat, sözlerini şöyle sürdürdü; “Sıra spor alanlarına geliyor. Yeni bir basketbol sahamızı bitirdik. Önümüzdeki süreçte belki de en çok dikkat ettiğimiz yatırımlar, sportif yatırımlar olacak. Gerek amatör spor kulüplerinde, gerek Tekirdağspor’a, gerekse spor yapmak isteyen halkımızın ihtiyaçlarını karşılamak için, çalışacağız.”

“SOSYAL BELEDİYECİLİĞİ GELİŞTİRECEĞİZ”
Süleymanpaşa Belediyesinin Sosyal Belediyecilik anlamında önemli çalışmalara imza attığını ifade eden Eşkinat; “Sosyal belediyecilik alanında büyük çalışmalara imza attık. O temelin üzerine hacimleri biraz daha arttıracağız. Sosyal yardım etkinliklerimizi yeni yapılan binamızın altına taşıyacağız. Bizim bugünkü 850 kapasite olan günlük yemek dağıtımını, fakirleşen Türkiye’yi de göz önüne alarak, 3000 porsiyona çıkarmayı planlıyoruz. Yani 3000 bin porsiyon her gün aşevine yemek çıkararak, aşevine paylaştıracağız. Daha fazla evimizi temizleyeceğiz. Daha fazla yaşlılarımızın kişisel bakımını yapacağız. Engelli hizmetleri konusunda Süleymanpaşa Belediyesi öncü bir belediyedir. Bu dönemde engellilerimizin ihtiyaçlarını neredeyse tamamını karşılamıştır. Bunları daha da geliştirerek, dünyadaki çağdaş ülkelerinin imkanlarına kavuşturacağız. Bunun temelinde de onların rahatlıkla hareket edebilecekleri kaldırımlar geliyor. Dikkat ederseniz yeni yaptığımız kaldırımlar engelli öncelikli kaldırımlardır. Bu imalatlarda da onlara dikkat edeceğiz. Bunun dışında burası bir çocuk belediyesi. Vazgeçemeyeceğimiz bir çocuk potansiyelimiz var. Yaptığımız çalışmalar sayesinde ‘Süleymanpaşa’da Çocuk Olmak Projesi’ bu sene ödül kazandı” dedi.
“TÜRKİYE’DE PARMAKLA GÖSTEREN BİR BELEDİYEDİR”
Süleymanpaşa Belediyesinin Türkiye’de parmakla gösteren bir belediye olduğunu ifade eden Eşkinat; “Süleymanpaşa Belediyesinin hizmetleri o kadar kısa sürede anlatılacak hizmetler değildir. 4,5 yılda Süleymanpaşa Belediyesi Türkiye’de parmakla gösteren bir belediye haline getirdik. Bu belediyenin Başkanı olarak, 4,5 yılda bu şehrin Belediye Başkanı olmaktan gurur duydum. Bir 5 yıl daha Süleymanpaşa’ya hizmet için hazırım. Eğer Süleymanpaşa’lı hemşerilerim ve Bağlı bulunduğum Siyasi Parti de bunu uygun görürse önümüzdeki 5 yılda Süleymanpaşa’da Tekirdağ ve Trakya’da beraber olacağız. O zaman değişim nereye doğru gittiğini herkes görecek. Süleymanpaşa çocukları ile çağ atlayaca” dedi

“SÜLEYMANPAŞA’NIN DA ÇOCUKLARI BENİM ÇOCUKLARIM”
Süleymanpaşa Belediyesinin çocuklara çok önem verdiğine de vurgulayan Eşkinat; “Ben kendi çocuklarımı büyüttüm. Süleymanpaşa’nın da çocukları benim çocuklarım. Aydoğdu’yu benim Aydoğdu’da ki çocuklarım değiştirecek. Süleymapaşa’yı benim Çocuk Kulübümdeki Çocuk Akademisinde ki çocuklarım değiştirecek. Bunun için biraz zamana ihtiyacım var. Bu zaman bana sağlanırsa hep beraber göreceğiz. Çocuklarımız ile 10-15 yıl sonrasının planlarını yapıyoruz. Süleymapaşa’yı bir örnek şehir olarak ayağa kaldırabiliriz. Bende bu enerji ve inanç var. Ben buna inanıyorum. Buna inananlar da, bana güvenenlerde inanırsa, bir süre sonra biz çok farklı bir şehirde yaşayabiliriz” şeklinde konuştu.
“CUMHURİYET DEĞERLERİNE BAĞLI ÇOCUKLAR YETİŞTİRİYORUZ.”
Mustafa Kemal Atatürk’e bağlı çocuklar yetiştirdiklerini ifade eden Eşkinat; “Yol göstericimiz bir tane ve çok doğru bir yol göstermiş. Atatürk, Ölümünden sonra bile Dünya’da hala en Büyük Lider diye anılıyor. Atatürk’ün liderliğini, tüm Dünya kabul ediyor. Bir ara Mustafa Kemal Atatürk’e 20. yy lideri olarak deniyordu. Hatta Time dergisi Atatürk için 20. yy lideri diye kapak yapmıştı. 21. yy neredeyse ilk çeyreğini tamamlıyoruz. Hala Dünya’da Mustafa Kemal Atatürk’ten daha kuvvetli bir lider çıkmadı. Elimizde bir Nutuk kitap var. O Nutuk’un, Mustafa Kemal’in izinden giden Süleymanpaşa’nın çocukları, kendi şehirlerinin değil, bu ülkenin de kurtarıcısı olacaklardır” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ