Tekirdağ Manşet Gazetesi

STEPLE ENGELLERE STOP

Eğitim kalitesiyle Türkiye’de adından sıkça söz ettiren Tekirdağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Engelli öğrencilerin yetişmesinde de büyük katkı sağlamaya devam ediyor.
Tekirdağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yenilikçi eğitim sistemiyle Türkiye’de ki birçok okula örnek olmaktadır. Mesleki Eğitimdeki başarılarıyla yetinmeyen Tekirdağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, özel eğitim sınıflarındaki öğrencilerinin de, sportif alanda kendilerini geliştirmesi için çalışmalar başlattı.
Tekirdağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Özel Eğitim sınıflarında bulunan Orta ve Ağır Düzey Otistik öğrenciler ile Orta ve Ağır Düzey Zihinsel Engelli öğrencilerin ,step tahtası ve müzik eşliğinde bedenin denge kurma, uyum içinde birlikte hareket etme, dikkati toplama becerilerini geliştirmek için etkinlikler düzenlemekte, Beden Eğitimi derslerini özel öğrenciler için artık daha eğlenceli ve verimli hale getirilerek, bu etkinliklerle öğrencilerin birey olarak özgüvenlerini arttırmak ve komut alma yetilerini geliştirilmesi hedeflenmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ