Tekirdağ Manşet Gazetesi

“Spor Yapmayan Genç Kalmayacak

Süleymanpaşa Belediyesi, spora ve sporcuya destek vermeye devam ediyor.
Süleymanpaşa Belediyesi 2021 yılını Gençlik ve Spor Yılı ilan ederek gençlerin fiziksel aktivitelerini arttırmak, spora yönelmelerini sağlayarak kötü alışkanlıklardan ve sosyal medya bağımlılığından uzaklaşarak arkadaşları ile sosyalleşme imkanı bulacakları tesisleri gençlerin kullanıma sunuyor.

Bu kapsamda Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in girişimleri ile şehre kazandırılan spor tesislerinden bir yenisi Ortacami Mahallesi’nde açıldı.

Düzenlenen açılış törenine Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet Üzgün, Ak Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezai Çetin, Tekirdağspor Kulübü Başkanı Mülahim Kuru, Tekirdağ İdmanyurdu Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Yakup Karataştan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Ortacami Mahallesi sakinleri katıldı.

Düzenlenen açılış törenine konuşan Tekirdağ İdmanyurdu Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Yakup Karataştan, mahalleye kazandırılan spor tesisinden dolayı Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’e teşekkür ederek; “Tekirdağ İdmanyurdu Spor Kulübü bu güzel tesiste çalışmalarına devam edecektir. Cüneyt Başkanımızın şehrimizin bir çok mahallesinde açmış olduğu spor tesislerinden bir tanesini de mahallemize kazandırmıştır. Başkanımızın kazandırmış olduğu bu tesiste çocuklarımız spor yapma imkanı bularak kötü alışkanlıklardan uzak duracaklardır. Katkılarından dolayı Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ve Süleymanpaşa Belediyesinin emekçilerine teşekkür ediyorum. Gençlerimize ve mahallemize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Karataştan’ın konuşmasının ardından sahneye çıkan Gençlik ve Spor Tekirdağ İl Müdürü Ahmet Üzgün, gençlere kazandırılan tesislerinin sayısının artmasını temenni ederek; “Öncelikle bu tesisleri çok hızlı bir şekilde bitirdiği için başkanımıza teşekkür ediyorum. Diğer ilçelerimizde bu tesislerimiz uzun süredir bitmemiş iken, başkanımız kısa süre içerisinde bitirerek şehrimize kazandırmıştır. Göreve başladığım 2019 yılında sadece 13 Kasım stadımız vardı. Onlarca spor kulübü antrenman yapmak için sıraya girmiş, gece saatlerine kadar antrenman yapmak için çaba sarf ediyorlardı. Okul zili çaldıktan sonra çocuklarımızın spor yapacağı bir alan kalmıyor, mahalle aralarında top oynamaya çalışıyorlardı. Başkanımızın ciddi gayretleriyle kazandırılan bu tesislerimiz sayesinde artık hiçbir kulüp antrenman sırası beklemiyor, rahat bir şekilde spor yapıyorlar. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’e çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, tesisimizin gençlere ve Türk Sporuna hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

YÜKSEL: “GENÇLERİMİZİ FARKLI BRANŞLARDA YETİŞTİRECEĞİZ”

Ortacami Mahallesi Çok Amaçlı Spor Tesislerinin açılışında konuşan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Tesisimiz hayırlı uğurlu olsun inşallah. Hem voleybol, hem basketbol hem de okçuluk branşlarında çocuklarımızı yetiştireceğiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; “Sağlıklı kafa sağlıklı vücutta bulunur” sözünden yola çıkarak gençlerimizin spor aktiviteleri yapabilecekleri çok amaçlı tesislerimizden bir tanesini Orta Cami Mahallemize kazandırdık. Önümüzdeki günlerde bu tesislerimizden Namık Kemal, Bahçelievler, Atatürk Mahallesi’nde açılacak. Bu tesisleri yaparken kulüp yöneticilerine buradaki faaliyetlerden dolayı çocuklardan hiçbir ücret alınmayacağını ifade ettik. Maddi olarak zor durumda olan gençlerimiz ve çocuklarımızın formasından topuna kadar çocuklarımızın bütün ihtiyaçlarını karşılayacağız. Gençlik Spor Bakanlığımızın katkıları ve Süleymanpaşa Belediyesinin emekleri ile kısa sürede bitirdiğimiz bu tesislerimizi çok daha geniş alanlara yayarak şehrimize kazandıracağız. Bu tesislerden yetişen çocuklarımızın Süleymanpaşa’nın adını ülkemizin hatta Avrupa’nın her yerinde duyurarak Süleymanpaşa’yı sporda marka şehir yapacaklarına inanıyorum. Tesisimizin hizmete sunulmasında emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.