Spor kulübüne 4 Milyon 215 bin TL nakdi yardım yapıldı

Tekirdağ İl genelinde farklı branşlarda faaliyet gösteren 174 spor kulübüne 4 Milyon 215 bin TL nakdi yardım için tören düzenlendi.

Gençlik Spor Bakanlığı İL Müdürlüklerine spor kulüplerine dağıtılmak üzere ödenek gönderdi. Ödenekle ile ilgili Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu, 81 ile online canlı bağlantı gerçekleştirdi.
Canlı bağlantının ardından konuşan Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet Üzgün, tekirdağ’a yapılan yardımların katlanarak arttığını ifade ederek, şunları kaydetti;” Tekirdağ spor yatırımlarını son yılda 4’e katladı. Meclis Başkanımız ve Milletvekillerimiz teşekkür ediyorum. Süleymanpaşa Belediyemiz de sporda geçen yıl çok büyük katkılar sundu. Bizim devamlı yanımızda olan Süleymanpaşa Belediye Başkanımız Cüneyt Yüksel’e teşekkür ederim. “Son yıllarda Tekirdağ’ımızın kulüplerinden yetişen sporcularımızdan dünya şampiyonlarımız çıktı. Bayrağımızı dünyanın her yerinden dalgalandırırdılar, İstiklal Marşımızı Dünyanın her tarafında duyurdular. İkincilerimiz var, dünya üçüncülerimiz var. Avrupa Şampiyonu, Avrupa ikinci ve üçüncülerimiz var. Sayamayacağımız kadar Türkiye birinciliklerimiz çıktı. Özveriyle çalışan kulüp başkanlarımıza, antrenörlerimize ve özellikle okul sporlarında Türkiye genelinde ilk 7’nin içerisindeyiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”
Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından, İsmet İnönü Spor Spor salonunda düzenlenen madi yardım törenine, Vali Yardımcısı Dr. Osman Abdullah Günaydın, AK Parti Tekirdağ Mileltvekili Çiğdem Koncagül, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet Üzgün, Tekirdağ Kültür ve Turizm İl Müdürü Ahmet Hacıoğlu, kulüp başkanları, antrenörler ve sporcular katıldı.
Tören sembolik çekle fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.