Sosyal Medya Dolandırıcılarına Dikkat

Dolandırıcı şahıslar Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya hesaplarını çalarak kullanıcıları dolandırıyor. Hesabı çalınan kişiler savcılığa suç duyurusunda bulunması gerekiyor. Çalınan hesapları ise sosyal medya üzerinde uzmanlaşmış kişiler tarafından geri getirilebiliyor.
Son dönemde sosyal medya dolandırıcıları giderek arttı. Dolandırıcılar ele geçirdikleri hesaplarla sanki hesabın sahibiymiş gibi konuşuyor. Hesabının tehlikeli altında olduğunu söyleyip sahte kurtarma linki atıyor. Bu sahte linki tıklayıp kullanıcı adını ve şifresini giren kişi ise dolandırıcının yeni kurbanı oluyor. Bu kez çalınan yeni hesapla birlikte ‘Yatırım yaptım kazandım. Sende yatır kazan’ gibi sahte makbuzlar düzenleyip para yatırmasını istiyor. Yedek şifreler ile güvence alınmayan sosyal medya hesaplarını geri almak oldukça zorlaşıyor. Bu durumda kalanların Cumhuriyet Savcılığına giderek suç duyurusunda bulunmaları gerekiyor.
Tekirdağ’da yıllardır bu işi yapan sosyal Medya uzmanı Ferhat Yeşilkuş, sosyal medya kullanıcılarını uyardı.
Kimden gelirse gelsin, yollanan linke veya bir forma dokunulmaması gerektiğini ifade eden Yeşilkuş, şunları kaydetti;” Sosyal medya dolandırıcıları son dönemde giderek arttık. Özelikle İnstegram ve Facebook’u dolandırıcılara kaptıran kullanıcılar bizden yardım istiyorlar. Bizde İnstegram, Facebook, Tiktok ve Youtube gibi sosyal ağlarını gerçek kullanıcılara iade etmek için çalışıyoruz. Sosyal medyası çalınan kullanıcılar bana ‘0 545 957 32 39’ telefon numarasından veya ‘ferhatyesilkus59’ instegram adresinden iletişime geçebilirler”

Hakan Karaca

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.