Tekirdağ Manşet Gazetesi

“Sonuna kadar devam edeceğiz”

Tekirdağspor başkanı Ekrem Daşdan, göreve devam edeceklerine vurgu yaparak ; Yönetim ve teknik heyet olarak istifa etmek gibi bir niyetimiz yok. Biz göreve talip olurken 3-4 yıllık bir proje ile geldik. Sonuna kadar bu ekiple devam edeceğiz” dedi.

Tekirdağspor Kulüp Başkanı Ekrem Daşdan, sosyal medyada çakma hesaplardan yorumlara yanıt verdi.
Fake hesaplardan yapılan paylaşımlarla ilgili basın toplantısı düzenleyen Kulüp Başkanı Ekrem Daşdan, yapılan yorumları umursamadıklarını ancak üzüldüklerini söyledi.
Paylaşımları eleştiren Kulüp Başkanı Daşdan, şunları kaydetti;” Biz bu sene şampiyon olacağız diye bir kelime kullanmadık. Bizim bu seneki hedefimiz bu sene Tekirdağspor’u ligde tutup önümüzdeki senelerde sağlam bir temelle devam etmek istiyoruz. Sosyal medyada yapılan açıklamaları kaileyse fazla almıyoruz ama üzülüyoruz. Kendilerini Tekirdağlı zannedip te, birilerini maşa olarak kullanıp ta sosyal medyadan paylaşım yapmaları doru değil. Biz bu eleştirileri yapanlara gelecek sezon şampiyonluğa oynayan bir Tekirdağspor ile vereceğiz. “
“Tekirdağspor’a sahip çıktık”
Çok geç göreve geldiklerini ve kadroda sadece 1 oyuncunun kaldığına da vurgu yapan Daşdan, konuşmalarını şöyle sürdürdü;” Biz göreve gelmeden önce ortada kalmış bir Tekirdağspor vardı. Bu şehirde yaşadığım ve burada ticaret yaptığımız için Tekirdağspor’a sahip çıktık. Göreve son zamanlarda aldık. Görev aldığımızda Tekirdağspor dağılmış bir vaziyetteydi. Sadece 1 oyuncusu kalmış, borcu olan bir kulüptü. 2-3 Gün düşünerek göreve talip olduk. Biz 1 yıllığına Tekirdağspor’a sahip çıkmadık. Biz çoluk çocuğumuzun rızkını Tekirdağspor a veriyoruz. Ne oyuncularımıza ne de başka bir yere 1 TL borcumuz yok. “
“9 Milyon TL para harcandı”
Tekirdağspor’un şu anda BAL Liginde toplam 9 Milyon TL para harcadıklarını da belirten Daşdan; “Uzun yıllardan sonra Tekirdağspor, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in sayesinde bir sosyal tesise kavuştu. Bu muhteşem tesis 2. Ligdeki bir kulübe yetecek bir tesistir. İçindeki tüm eşyaları kulüp yönetimi olarak karşıladık. Tekirdağspor’a Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak 300 Bin TL maddi destek verdi. Bunun haricinde Bekir Kiremitçi 250 Bin TL destek verdi. Bunun dışında stada alınan reklamlardan biraz gelir geldi. Bunun dışında tamamen Tekirdağspor yönetimi para harcadı. Şu ana kadar 9 Milyon TL para harcandı. Biz Tekirdağspor için hiç kimseden maddi bir destek istemedik. Biz manevi destek istedik. 2 hafta öncesi Sinopspor maçı haricinde hiçbir şekilde biz manevi desek göremedik.”
“Herkes Hata Yapar”
Özelikle Küçükçekmece Sinopspor ve Çorluspor 1947 maçlarında bireysel hatalardan dolayı mağlup olduklarını ifade eden Daşdan;” Hiçbir oyuncumuzu bir yere göndermiyoruz. Kadro dışı bırakmıyoruz. Her insan hata yapabilir. Sinop maçında Mahmut Uçaş, Çorlu Maçında da Hakan Pehlivan hatalarını kabul ediyoruz. Ben yönetim, teknik heyet ve futbolcu kardeşlerimin yanında ve arkasındayım. Aramızda ufak bir toplantı yaptık. Neyin doğru neyin yanlış olduğunu herkes biliyor. Biz sezon sonuna kadar mücadelemizi verip, ligde Tekirdağspor’u tutacağız. Biz şu anda önümüzdeki senenin planlamalarını yapıyoruz. Şampiyonluk ihtimalimiz doğmuştu. Bunu kaybettiğimiz için üzgünüz. Son 2 haftaya kadar şampiyonluğun en büyük adaylarından biriydik. Bazen her şey tersine dönebiliyor” dedi.

“İstifa etmeyeceğiz”
İstifa etme gibi bir düşüncelerinin olmadığını da vurgu yapan Daşdan, şunları kaydetti;” Bu sezon ligde kalacağız. Yönetim ve teknik heyet olarak istifa etmek gibi bir niyetimiz yok. Biz bu yola çıktık. Biz göreve talip olurken 3-4 yıllık bir proje ile geldik. Sonuna kadar bu ekiple devam edeceğiz. Biz Tekirdağspor’u bu süre zarfında çok iyi yere getireceğimize inanıyoruz”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.