Tekirdağ Manşet Gazetesi

SON TOPLANTI YAPILDI

Trakya Kalkınma Ajansı, Aralık ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Vali Aziz Yıldırım başkanlığında Tekirdağ’da yaptı.

Asyaport’ta Limanı’nda gerçekleştirilen toplantıya Tekirdağ Valisi ve Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Yıldırım, Kırklareli Valisi Osman Bilgin, Edirne Valisi Ekrem Canalp, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Edirne İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Soner Ilık, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay, Kalkınma Kurulu Başkanı Turhan Altıntel ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin katıldı.

Bir önceki toplantıda alınan kararların görüşülmesinin ardından Ajans Yönetim Kurulu toplantısı Genel Sekreter Mahmut Şahin’in gündemi arz etmesiyle başladı. 2018 yılı ajans insan kaynakları politikası raporunun onaylanmasının ardından Avrupa Birliği Karadeniz Havzası Sınırötesi İşbirliği Programına ve Erasmus Plus Programına proje hazırlanması ve kabul edilmesi halinde uygulanması için Genel Sekretere Yönetim Kurulu tarafından yetki verildi. 25-28 Ocak 2018 tarihlerinde İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen 22.EMITT Turizm ve Seyahat Fuarı’na katılım hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı ve 2019 yılında İstanbul Yenikapı fuar alanında düzenlenmesi planlanan ‘’Trakya Tanıtım Günleri’’ etkinliği görüşüldü. Dilek ve temennilerin iletilmesinin ardından toplantı sona erdi.

Toplantının ardından Edirne Valisi Ekrem Canalp, Kırklareli Valisi Osman Bilgin, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım ve Yönetim Kurulu Üyeleri Asyaport Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Soyuer’den limanın çalışmaları hakkında bilgi aldı. MSC ARIANE adlı konteyner gemisi gezen yönetim kurulu gemi ziyaretinin sonrasında Asyaport Barboros Römorkuruna binerek limanı denizden inceledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ