Tekirdağ Manşet Gazetesi

SERTİFİKA TÖRENİNİ YAPILDI

Vali Aziz Yıldırım Beyaz Bayrak, Beslenme Dostu Okul Sertifika Dağıtım Törenine Katıldı
Vali Aziz Yıldırım, Tekirdağ Kültür Merkezi’nde düzenlenen Beyaz Bayrak, Beslenme Dostu Okul Sertifika Dağıtım Töreni ve Uluslararası Yarışmalarda Dereceye Giren Öğrencilere Ödül Töreni programına katıldı.

Törene Vali Yıldırım’ın yanı sıra Kaymakamlar, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Cengiz Becerir, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Yılmaz okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.
Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından İl Sağlık Müdürlüğü Personeli Diyetisyen Tanju Kuşdil’in sunumu ile başladı.
Açılış ve bilgilendirme konuşmalarını İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Cengiz Becerir, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan yaptı.
Programda bir konuşma yapan Vali Yıldırım:“Okul dediğimiz yer sadece bir bina değildir. Okulda geçen süre, insanı hayata hazırlayan en önemli süreçtir. Bunu bu şekilde değerlendirirsek okulun hayatımızda ne kadar önemli bir yer kapladığını bir kez daha anlamış oluruz. Hayatımızda birtakım standartlar var. Beyaz Bayrak bu standartlardan bir tanesidir. ISO 2000 belgeleri, ISO 2001, 2002 belgeleri de bu standartlar arasındadır. Okullarımız var ama bunların standartları birbirinden farklıdır. Okullarımızın belli standartlara ulaşmış olduğunu gösterebilmek için bu tür sertifikalara ihtiyacımız var. Bu sertifikaları alabilen okullarımız, buna sebep olan öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, idarecilerimiz diğer okullara göre bir farkındalığı ortaya koymuş demektir. Biz de sertifika vererek bunu tescillemiş oluyoruz. Velilerimiz, bu sertifikaya sahip olan okullarda bir farklılık olduğunu anlıyorlar ve bu bizim için hakikaten çok önem arz ediyor. Beyaz Bayrak’la birlikte okullarımızda doğru beslenme, doğru hareket etme gibi birtakım farkındalıklar edinilebilir. Bunların da eğitiminin verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Okullarımız sadece müfredattaki bilgilerin verildiği bir yer olmaktan çıkarılmalıdır. Asıl gayemiz öğrencilerimizi geleceğin Türkiye’sine, geleceğin Dünyasına hazırlamak olmalıdır.” dedi.
Daha sonra, sertifika almaya hak kazanan okullara Vali Aziz Yıldırım ve Protokol üyeleri tarafından sertifikaları dağıtıldı.
Program, Vali Aziz Yıldırım ve Protokol üyeleri tarafından uluslararası yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle son buldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ