Tekirdağ Manşet Gazetesi

Sergileri Göz Kamaştırdı

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ‘Harf İnkılabı’ gezisine, Tekirdağ’dan başlamaya karar vermesinden esinlenerek, 23 Ağustos 2022’de, Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde, Tekirdağ Değerleri ve Atatürk’ün ‘Tekirdağ Gezisi’ bağlamında, ‘Tekirdağ Suluboya Sergisi’ projelendirilmiştir.

Atatürk’ün, Tekirdağ’a gelişi ile ilgili görüntülerini, suluboyaya dönüştürdüğü eserlerinin sergilenmesi kapsamında, ilk kişisel sergisini de, bu vesileyle açan Merve ŞILGA ULUFER, Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi Müdürü Ahmet HACIOĞLU’nun ‘Üç Kemaller’ projesine, Atatürk portresi çalışmasıyla katılmıştır. Sanatçı, üzerinde 1 yıllık düşünme ve değerlendirme süreciyle çalıştığı eserinde, 20 günlük sürede fırça çalışması yapıldığını, çalışmasında 300 renk tonunun mevcut olduğunu belirtmiştir.
29 Ekim 2023 tarihinde, Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nin sergi salonunda, Cumhuriyet’imizin 100. Yıl şerefine düzenlenen sergide, eserlerin açılışı yapılarak, sanatseverlerin ve misafirlerin ziyaretine açılmıştır.

Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde asılı kalacak ‘Üç Kemaller’ çalışması, yerli ve yabancı misafirlerimizin ziyaretine de açık tutulmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.