Tekirdağ Manşet Gazetesi

Şentop İftar yemeğine katıldı

TBMM Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen mahalle İftarına katıldı.
Süleymanpaşa Belediyesi tarafından, Ramazan ayı boyunca her gün farklı bir mahallede kurulan Gönül Sofraları mahalle iftarları Aydoğdu İlk Okulunda devam etti.
Düzenlenen İftar sofrasına TBMM Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Süleymanpaşa Kaymakamı Mustafa Güler, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Tekirdağ Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık ve protokol üyeleri katıldı.
İftar yemeğinde konuşan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Her akşam mahalle sakinleri ile birlikte oruç açan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, iftarların ardından yaptığı konuşmalarda Ramazan ayının birleştirici ruhuna katkıda bulunmaktan ve Süleymanpaşalılarla aynı sofrada iftar yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Süleymanpaşa İlçesinde açılacak tekstil fabrikası hakkında da konuşan Yüksel, şunları kaydetti;” Ticaret Borsasının üstünde yaklaşık bin 100 kişini çalışacağı büyük bir tekstil fabrikası kurdu. İnşallah Ağustos ayı itibariyle Aydoğdu mahallesinde 500 kişilik kurs açacağız. Bu kursa katılan 500 Kadımız Yıl Başı itibariyle işe başlıyor”

“Depremler Milletimizi Çok Derinden Yaraladı “
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’den sonra kürüye gelen TBMM Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, Kahramanmaraş Merkezli Yaşanan depremlerin ülkemizi derinden yaraladığın ı söyledi.
Deprem bölgesinde konut yapım çalışmalarının başladığını da ifade eden Şentop, konuşmasını şöyle sürdürdü;” Ramazan’ı biraz buruk kutluyoruz. 6 Şubatta başlayan depremler Milletimizi çok derinden yaraladı. Kalbimizin, akılımızın hep bir tarafı deprem bölgesindeki kardeşlerimizde. Bende ilk iftarı Hatay Kırıkhan’da açtık. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile sık sık bölgeye gidiyoruz. Oradaki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Orada yaşayan kardeşlerimizin, başlarını rahatlıkla sokabilecekleri binalar yapılmadan hiçbirimiz rahata eremeyeceğiz. İnşallah en kısa zamanda oraları yeniden imar edip, kadim şehirlerimizi yaşanır hale getireceğiz.”

“ İsrail’i Lanetliyorum”
İsrail’in Filistin’e karşı yaptığı zulmü de lanetleyen Şentop;” Ramazan, 2 Milyar’ yakın tüm İslam aleminin özel günler içeren mübarek aydır. Bu ay özellikle Mescidi Aksa’da yaşananlar, Filistinli kardeşlerimizin uğramış olduğu zulüm bizleri derinden yaralıyor. Ramazan ayında bu zulmü ve vahşeti reva gören İsrail’i lanetliyorum. Türkiye Zulme karşı duran bir ülkedir” dedi.
“Yeniden büyük Türkiye’yi inşa etmek”
Hedeflerinin yenide büyük Türkiye’yi inşa etmek olduğunu da ifade eden Şentop, şunları kaydetti;” Bizim için en önemli şey, Yeniden büyük Türkiye’yi inşa etmek. Lider ülke Türkiye’yi inşa etmek, insani, öncelikli, Türkiye’nin dış politikalarının devamını sağlamak, istikrarlı güçlü, bölgesinde ve dünyada barışın tesisi için etkili bir Türkiye’yi inşa etmek. Bu yolda 20 yıldır çok mesafeler alındı. Milletimizin teveccühüyle inşallah 14 Mayıs’tan sonra da bu hassasiyetlerle yolumuza devam edeceğiz”

“Türkiye’nin yakın bölgesinin ateş çemberindir. “
Orta doğuda yaşanan gelişmelere de değinen Şentop sözlerini şöyle sürdürdü; “Türkiye’nin yakın bölgesinin ateş çemberindir. “Yakınımızda bir savaş var. Bu konuda Türkiye’nin güçlü, dirayetli olması, kendi kararını kendisi veren, sadece milli menfaatlerine göre karar veren bir iradeyle yönetilmesi çok önemli. Yoksa emperyalistlerin etrafımızda uzaktan kumandayla idare edilebilir bir Türkiye hayalleri içerisinde olduklarını, beklentileri içerisinde olduklarını biliyoruz. Milletimiz her zaman ‘önce vatan gerisi yalan’ diyor. Dolayısıyla bu hassasiyetlerle hareket ederek yeniden Türkiye’nin istikrarla yoluna devam edeceği beş yılı belirleyeceğiz. Hayırlı olsun 14 Mayıs seçimleri. Devletimiz, milletimiz için bölgemiz için dünya için hayırlı neticeler versin. Milletimizin ferasetinden hiçbir endişemiz yok. Doğru olanı her zaman için, Türkiye için yapmıştır.”
Konuşmaların ardından Karagöz ve Hacivat gösterisi sunuldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.