Şentop, Halk İle Bayramlaştı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Tekirdağ’da bayramlaşma törenine katıldı.
Tekirdağ Valiliği tarafından düzenlenen bayramlaşma programı yağmur yağışı sebebiyle Valilik önündeki meydandan Vali konağının içine alındı.
Tarihi Valilik binasında düzenlenen programda, Şentop, protokol üyeleri ve vatandaşlarla bayramlaştı. Şentop ayrıya depremzede ailelerle yakından ilgilendi.
Bayramlaşma sonrası gazetecilere açıklama yapan salgın dönemlerinde bayramların gönül rahatlığıyla kutlanamadığını anımsattı.
Sudan’daki çatışmalara ve Mescid-i Aksa’da yaşananlara dikkati çeken Şentop, Müslümanların gerçek manada bayramı kutlayamadıklarını belirterek İslam dünyasının birlik ve beraberlik için olması halinde bu tür sıkıntıların yaşanmayacağını ifade etti.
“Doğal Gaz Artık Kıyıya Çıktı”
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, konuşmasının büyük bir kısmını Filyos’tan karaya ulaştırılan doğal gaza ayırdı.
Doğalgaz üzerinden muhalefet partilerini eleştiren Şentop, şunları kaydetti;” Biliyorsunuz dün önemli bir açılış vardı. Filyos’ta Karadeniz’de bulunmuş olan doğalgazın biliyorsunuz birçok kişi merakla bekliyordu. Farklı siyasi partilerden çok heyecanlanıp hani gülerek gaz gelecek diye anlatan siyasetçiler vardı. Heyecandan olsa gerek. Ne zaman gelecek ne oldu diyorlardı. İşte o gaz geldi biz oradaydık denizin derinliklerinden önce suyun yüzeyine daha sonra karaya çıkartıldı. Orada çok muazzam bir tesis kuruldu. Ben arada o bölgeye gidiyorum. Bu kadar kısa zamanda toplam olarak 975 günde bütün bu işlemler tamamlanmış oldu. Bu bir başlangıç arkasından yapılacak olan çalışmalarla 1-2 yıl içerisinde Türkiye’nin doğalgaz ihtiyacını sayın bakanımızın açıklamasına göre yüzde 30’un üzerinde bir oranla miktarını burası karşılayacak. Bu çok önemli biliyorsunuz şu anda dünyada bütün ülkeler bir enerji krizi ile karşı karşıya. Bunun planlamasını yapmaya çalışıyorlar. Öbür taraftan Türkiye’nin ithalatının önemli bir kısmını enerjiye harcanıyor. Bu doğalgaz şu ana kadar bulunan miktarı itibariyle çok önemli bir aşama kazandıracak Türkiye’ye. Bununla ilgili sevinci milletimiz ile paylaşmak üzere Cumhurbaşkanımızın bazı açıklamaları ve müjdeleri oldu. Gerçekten büyük bir kalabalıkla, büyük bir inançla, büyük bir azimle çalışmışlar. Zaten birçok yere birçok mekana, ‘Yemin ettik yetiştireceğiz’ diye yazılar yazmışlar. Hakikaten de yetiştirdiler. Ben bütün milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah enerji alanında çok büyük başka yatırımlar da var. Yenilenebilir enerji alanında Türkiye dünyada oransal olarak çok önemli bir noktada. Bölgesi ile mukayese ettiğimizde çok iyi bir noktada. Ama doğalgaz halen çok önemli bir girdimiz bizim. İnşallah başta Karadeniz olmak üzere başka yerlerde de yapılan aramalarda müjdeli sonuçlara ulaşırız. Bu bayrama böylece önemli bir sevinçle önemli müjdelerle girmiş olduk. Ben tekrardan milletimizin bayramını, İslam aleminin bayramını tebrik ediyorum”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.