Tekirdağ Manşet Gazetesi

ŞENLİKLER BAŞLADI

Süleymanpaşa Belediyesinin de destek verdiği Karadeniz İlleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından 16. Sı düzenlenen yayla şenlikleri başladı.
Karadeniz Mahallesinde düzenlen şenliklerde konuşan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel,
Çok daha güzel festivalleri ve şenliklerin olduğu yıl olacağını söyledi.
Karadenizliler Derneği ile birlikte çok daha yoğun çalışmalar yapacaklarını ifade eden Yüksel, şunları kaydetti; “Hemen saframızın ticarette hız verebildiği hem de Süleymanpaşa’da yaşayan siz kıymetli hemşerilerimizin doya doya eğlendiği, kendi kültürünü yaşattığı daha çok güzel şenlikler olacak. Ben bu 3 gün sürecek şenliklerde herkese iyi eğlenceler diliyorum. Emeği geçenlerden tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Burada ablalarımız görüyoruz. Doya doya birlikte eğlendiklerini görüyorum. Bu imkânı yarattığı için kıymetli başkanıma ve yönetimine cani gönülden teşekkür ediyorum. İnşallah 3 gün boyunca beraber olacağız. Biz tekrar ve tekrar birlikte güçlü bir Türkiye olduğumuzu bir kez daha gösterdiğimiz çok güzel bir organizasyon olmalı. Biz şuna inanıyoruz. Acemin Araba, Arabanın Aceme üstünlüğü yoktur. Üstünlük takvadadır. Yıllarca bizi Azeriyle, Kürdüyle Çerkeziyle bölmeye çalıştılar. Allaha hamd olsun ki bu büyük millet buna asla müsaade etmedi, bu 15 Temmuz bunun en büyük göstergesi oldu”
Şenlikler Pazar günün kadar sürecek. Şenliklerde Sinan Yıldız, Süreyya Bostan, Sultan Murat, Burak Atasoy, Ferdi Evci, Oğuz Kahveci, Salim Kasap, Sezai Akyüz, Ömer Uçar, Sebahattin Yanık, Hikmet Cüre, Hasan Yavuz ve Ekin Uzunlar sahne alacak.
Organizasyonda ayrıca yöresel ürünlerinde satışı yapılacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.