Tekirdağ Manşet Gazetesi

SEÇMEN KARARINI VERDİ

2019 Mahalli İdareler seçimi sonra erdi. CHP’den Kadir Albayrak Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı, AK Parti’den ise Cüneyt Yüksel Süleymanpaşa Belediye Başkanı seçildi.

12-0 TARİH OLDU
2014 yılında yapılan Mahalli İdareler seçimlerinde CHP 11 ilçe ve Büyükşehir Belediyesini kazanarak 12-0 yapmıştı. Yapılan son seçimlerde ise bu tablo değişti. CHP Süleymanpaşa, Hayrabolu ve Kapaklı’da AK Parti’ye, Marmara Ereğlisi’nde ise Belediye’yi DSP’ye kaptırdı. Yapılan oylamada CHP 1’i Büyükşehir olmak üzere 8, AK Parti 3, DSP ise 1 Belediye kazandı.
“KUTLAMA DÜZENLENDİ”
Süleymanpaşa’yı AK Parti’den Cüneyt Yüksel’in kazanmasının ardından kutlama düzenlendi. Binlerce Tekirdağ’lı sahil doldu alana hücum etti. AK Parti’nin yeni Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, alanı dolduran Tekirdağ halkına teşekkür konuşması yaptı.
——

2019 Mahalli İdareler seçimi sonra erdi. Resmi olmayan sonuçlara göre yapılan seçimde 318 bin 174 oy alan Kadir Albayrak Yüzde 51,17’lik dilimle tekrar Büyükşehir Belediye Başkanı oldu.
CHP’den Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe , Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, ve Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var, seçimi kazanarak CHP iktidarını sürdürdü.
2014 yerel seçimlerinde CHP idaresinde olan Hayrabolu ve Kapaklı Belediyeleri 2019 seçimlerinde bu kez AK Partiye geçti. Seçimlerde Hayrabolu Belediye Başkanı Osman İnan ve Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin oldu.
Marmara Ereğlisi’nde uzun süre CHP’den İbrahim Uyan Belediye Başkanlığı yapıyordu. Yapılan Mahalli idareler seçimde Marmara Ereğlisii sürpriz bir şekilde Hikmet Ata kazandı.
Süleymanpaşa’da da seçim nefes kesti Mevcut CHP Adayı Ekrem Eşkinat ile AK parti Adayı Cüneyt Yüksel arasında geçti. Seçimde 58 bin 904 oy ile yüze 48, 54 yüzde ile Cüneyt Yüksel Süleymanpaşa Belediyesini CHP’den devraldı.
“KUTLAMA DÜZENLENDİ”
Süleymanpaşa’yı AK Parti’den Cüneyt Yüksel’in kazanmasının ardından kutlama düzenlendi. Binlerce Tekirdağ’lı sahil doldu alana hücum etti. AK Parti’nin yeni Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, alanı dolduran Tekirdağ halkına teşekkür konuşması yaptı. Yüksel’e AK Parti Belediye Başkan Adayı Mestan Özcan, AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezai Çetin ve MHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı Kürşat Sungur’da eşlik etti.
“BEN TÜM SÜLEYMANPAŞA’NIN BELEDİYE BAŞKANIYIM”
Kendisine oy veren veya vermeyen kimseyi ayırmayacağını ifade eden Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, şunları kaydetti;”Bir çok sıkıntıları atlatarak buraya geldik. Benim Reis Recep Tayyip Erdoğan kimseye boyun eğmedi, kimsenin önünde eğilmedi. MHP lideri Devlet Bahçeli’yi de Allah Başımızdan eksik etmesin. Belediye Başkanı olduysam Ülkücü kardeşlerimin hakkını yiyemem. AK Parti ve MHP Teşkilatlarına teşekkür ederim. 27 bin oy geriden gelerek bu seçimi kazandık. Allah bize bundan sonra haram lokma yedirmesin. Bu millet ayrımcılıktan çok çekti. Bize oy veren bütün hemşerilerimizden Allah razı olsun. CHP’ye, İYİ Parti’ye ve DSP’ye oy vermiş bütün hemşerilerimizden de Allah razı olsun. Bizi daha önce AK Partili veya MHP olarak ayırmış olabilirler. Ama şeref sözü veriyorum ben hiçbir CHP’li kardeşimi hiçbir İYİ partili kardeşimi bir birinden ayırmayacağım. Belediye’de çalışan hiçbir kardeşimi CHP’li diye ötekileştirmeyeceğim. Hiçbir CHP’li yi kapının önüne koymayacağım. Biz Yaradan’ı yaratanda ötürü sevdik. Herkesin siyasi düşüncesi kendisini bağlar. Kimsenin özel yaşantısı beni bağlamıyor. Süleymanpaşa Özgülükler şehridir. Herkes kendi özgürlükleri bu şehirde özgür bir şekilde yaşayacak. Süleymanpaşa’yı adaletli bir şekilde yöneteceğiz”
“HEYKEL DEVRİ BİTECEK”
Süleymanpaşa’da sadece Atatürk’ün heykelini yaptıktan sonra heykel yapmayacaklarını da ifade eden Yüksel, sözlerini şöyle sürdürdü;” Bu şehirde sadece Çır Çır tepesine Atatürk’ün heykelini yapacağız. Çır Çır Tepesinin ismini Ata Tepe olarak değiştireceğiz. Ben Selanik göçmeniyim. Ben sözde bir Atatürkçü değilim. Ben Milletime söz verdim. Süleymanpaşa’yı muhasır medeniyetler seviyesine çıkartacağım. Artık bu şehirde heykel dönemini kapatacağım. Fakirin, fukaranın hakkı taşlara asla verilmeyecek. Ekrem Eşkinat ‘ın yaptırdığı son heykel yaklaşıl 1 Milyon TL’dir. 1 Milyon yaklaşık 500 kişinin çalışarak kazandığı paradır. Süleymanaşa’da 11 bin kişinin işe girmesi için çalışacağım. Gece gündüz çalışarak o projeyi hayata geçireceğiz. Pazarı 2. Kısım Devlet Hastanesinin olduğu yere kapalı yapacağız. İlk meclis toplantısında çarşı trafiğini tekrar eski haline getiriyoruz. Artık esnafıma kafasına göre ceza kesilmesi devri bitti. Herkes kafasına göre de iş yapamayacak”
“BORÇ 150 MİLYON”
Süleymanpaşa Belediyesinin 150 Milyon TL borcu olduğunu da iddia eden, Yüksel; “ Ekrem Eşkinat 150 Milyon gelir bütçesi 180 Milyon gider bütçesi açıklamış. Son maaşları ise kredi ile ödemiş. 75 Milyon TL borcu olan bir belediye alıyoruz. Bir birimize dua edip çalışacağız. Süleymanpaşa tek yürek oldu bize sahip çıktılar. Durmak yok yola devam” şeklide konuştu.
“GÜZEL BİR YARIŞ OLDU”
Süleymanpaşa Belediye Başkanlık seçiminin dostça geçtiğini ifade eden Yüksel; “Kavgasız, gürültüsüz kafa kafaya giden güzel bir yarış oldu. Son zamanda Çınarlı’dan ve Aydoğdu’dan gelen oylarla birlikte fark kaparak tekrar açıldı. Herkese teşekkür ediyorum. ben herkesin belediye başkanı olacağım. Kalkınan bir Süleymanpaşa için geliyoruz. Bize güvenenleri mahcup etmemek için çalışacağız.” dedi.
“10 YIL ARADAN SONRA KAZANDIK”
AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezai Çetin ise AK Parti’nin 10 yıl aradan sonra Süleymanpaşa Belediyesini kazandığına vurgu yaparak, şunları kaydetti;” 10 yıl aradan sonra Süleymanpaşa Belediyesini kazandık. Kadrolarımızla Süleymanpaşa 5 y ıl boyunca hak ettiği hizmeti alacak. Bu dönemde çalışkan bir Belediye Başkanımız olacak. Bununla birlikte bütün Türkiye’nin kabul ettiği Milletvekilimiz Mustafa Şentop, başta Süleymanpaşa olmak üzere bu bölgeye ciddi katkılar sağlayacaktır. Yerel yönetimde AK Partinin kadrolarını tüm Süleymanpaşa görecek”
“HEYKELLERE NÖBETİ“
AK Parti Adayı Cüneyt Yüksel’in Süleymanpaşa Belediyesi’ni kazandığı Ulusal Medya kanallarında yayımlanması üzerine halk sahile akın etti. Halk daha önce Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat tarından yapılan heykelelre hücum etti. Polis devreye girerek olası bir provakasyonu önledi. Gece boyunca bekçiler ve polis heykellerin başında nöbet tuttu.

EVDEN SANDIĞA HİZMET
Tekirdağ Sağlık İl Müdürlüğü dev bir hizmete daha imza attı.
Evde bakım gören, sandığına gidemeyecek durumda olan hastalara evlerinden alarak oy kullanacağı sandığa taşıdı. Sağlık il Müdürlüğü bu şekilde hasta vatandaşların oy kullanmasını sağladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.