Tekirdağ Manşet Gazetesi

ŞARKÖY’DE SANAT RÜZGÂRLARI ESMEYE DEVAM EDİYOR

Şarköy Belediyesi tarafından 11-17 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası 8.Resim Sempozyumu, Şarköy Kent Müzesi’nde gerçekleşti. Yurt içi ve yurt dışı olmak üzere toplam 20 ressamın katılım gösterdiği sempozyumda, birbirinden güzel eserler sanatseverler ile buluştu. Katılımın yüksek olduğu sempozyumda, ressamlar kendilerine ait eserleri ziyarete gelen misafirlere ve vatandaşlara tanıttılar. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı sempozyumda, keyifli vakit geçiren misafirler ve vatandaşlar, bu güzel etkinlikten dolayı Belediye Başkanı Alpay VAR’ a teşekkürlerini ilettiler. Şarköy Belediyesi, gerçekleştirdiği bu büyük organizasyonla, kültür ve sanata verdiği önemi bir kez daha gösterdi. Kültür ve sanata dair etkinliklerin gelecek senelerde de devam edeceği belirtildi.
KÜLTÜR VE SANATIN KALBİ ŞARKÖY’DE ATIYOR
Şarköy Belediyesi, birbirinden değerli eserlerin tanıtıldığı Uluslararası 8. Resim Sempozyum’ una ev sahipliği yaptı. Şarköy Kent Müzesi’nde gerçekleşen bu büyük organizasyonda, kıymetli ressamların eserleri tanıtılırken, Kent Müzesi gelen ziyaretçileri kendisine hayran bıraktı. Resim sempozyumundaki sanat eserlerini ve Kent Müzesi’ndeki tarihi eserleri aynı anda görebilme imkânı bulan ziyaretçiler, kültür ve sanat dolu bir gün geçirdiler. Sempozyuma yurt içi ve yurt dışından katılan; Derya AVCI, Kenan ŞAHİN, A. Eser KÖPRÜLÜ, Cenap CEYLAN, Kudret PEKCAN, Nazende Yücel, Dilara KARANFİL, Ersin AYDIN, Prof. Bahattin ONBAŞI, Tatiana KİRİLLOVA, Fawaz ARNAOUT, Asem KOFAHİ, Hikmat KOFAHİ, Golchin JAVİDDOST, Dr. Khalil KOFAHİ, Prof. Hajrush FAZLIU, Vladimir OPERA, Maya OPERA, Resul ALİZADE ve İfigeneia VASTARİ olmak üzere toplam 20 sanatçı değerli eserlerini sergilediler. Belediye Başkanı Alpay VAR’ a, kendisinin portre ve kara kalem çalışmalarını hediye eden sanatçılar, Belediye Başkan Yardımcısı Gülten Yanık’ a da tablo hediye ederek, bu güzel güne bir anı bıraktılar. Belediye Başkanı Alpay VAR tarafından sempozyuma yurt içi ve yurt dışından gelen tüm sanatçılara katılım belgesi takdim edildi. Sempozyuma gelen misafirler ve vatandaşlar, bu keyifli ve renkli etkinliğin mimarı Belediye Başkanı Alpay VAR’ a teşekkürlerini iletirken, Şarköy’ümüzün kültür ve sanat alanında ilerlemesi, yurt içi ve yurt dışında da adının duyulması bizleri çok mutlu ediyor, diyerek memnuniyetlerini dile getirdiler.
BAŞKAN VAR’’ KÜLTÜR VE SANAT ETKİNLİKLERİ İLE DE ADIMIZDAN SÖZ ETTİRİYORUZ’’
Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün, ‘’Sanatsız kalmış bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir’’ sözünden yola çıkarak, Şarköy’ümüzü bir kültür sanat kenti yapma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz diye, ifade eden Belediye Başkanı Alpay VAR, ‘’ Şarköy Belediyesi olarak, kentimizde gerçekleştirdiğimiz birçok kültür sanat etkinlikleri ile misafirlerimize ve vatandaşlarımıza güzel bir değişim yaşattık. Bugün Uluslararası 8. Resim Sempozyumu’na ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sanatseverlerimizi ve sanatçılarımızı bir araya getirerek keyifli bir atmosferin içinde olduk. Yurt içi ve yurt dışından gelen kıymetli sanatçılarımızın birbirinden güzel eserlerini görebilme fırsatı bulduk. Kıymetli ressamlarımızın hazırlamış olduğu el emeği hediyeleri beni çok mutlu etti. Kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu güzel sanat etkinliğimize ilgi gösteren vatandaşlarımız ve misafirlerimizden çok güzel geri dönüşler aldık. Vatandaşlarımızdan gelen memnuniyet ifadelerini duymak yeni etkinliklerimizde bizim için motive kaynağı oluyor. Sempozyuma yurt içi ve yurt dışından gelen tüm sanatçılarımıza katılım belgelerini takdim ederek bir kez daha teşekkür ettik. Bu duygu ve düşüncelerle, Şarköy’ümüzü her alanda geliştirmeye ve değiştirmeye devam edeceğimizin altını bir kez daha çizmek istiyorum, Güzel Şarköy’ümüz ve içinde yaşayan kıymetli hemşehrilerim her şeyin en iyisine, en güzeline layık.’’ dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.