Tekirdağ Manşet Gazetesi

Sarı; “Çiftçilerimiz İçin Çalışıyoruz”

Tekirdağ Ticaret Borsası Başkanı Osman Sarı çiftçiler için çalıştıklarını söyledi.
Tekirdağ Ticaret Borsası Başkanı Osman Sarı, Borsanın 2020 yılı faaliyet raporunu açıkladı.
Sarı raporda pandemi yüzünden 2020 yılında çiftçinin zor bir yıl geçirdiğini belirtti.
Pandeminin Dünya gelinde tarım ve gıda sekterönü de etkilediğini ifade eden Sarı, şunları kaydetti;” Sadece ülkemizin değil, dünyanın tarihinde de eşine az rastlanır bir yılı geride bıraktık. 2020 yılı bir bakıma “felaketlerin yılı” uluslararası pandeminin yaşandığı bir yıl olarak tarihe geçti.
Aşı haberleri ile umutlandığımız 2021 yılının hem Tekirdağ’ımız, hem Ulusumuz, hem de tüm Dünya için üzücü ve endişe verici günlerin geride kaldığı, yeni umutların ve başlangıçların yaşandığı bir yıl olmasını hepimiz adına temenni ediyoruz.
İçerisinde bulunduğumuz 2021 yılı, tarım ürünlerimizin üretimi ile ulusal ve uluslararası ticaretinin daha çok konuşulacağı bir yıl olacak gibi görünüyor, iklim rejiminde ortaya çıkan yağış değişimleri nedeniyle, doğası gereği üretimi iklim koşullarına göre şekillenen tarım sektörünün üretimini doğrudan etkilemekte, bu durum ülkeleri stratejik seviyede önlemler almaya sevk etmektedir.
Borsamız, siz değerli üyelerimiz ve bölgemiz üreticileri ile birlikte bölgenin ekonomik, ticari ve sosyokültürel ihtiyaçlarına katkıda bulunmakta, sektör için şeffaf, etkin ve rekabetçi ortamda tarımsal ürün ticaretinin yapılması konusunda gerçekleştirdiğimiz projelerimizi, her zaman olduğu gibi ilk günkü şevk ve heyecanla devam ettirmektedir. Sizlerden aldığımız güç, Meclisimizin uyumlu çalışması ve destekleri ile vizyon ve misyonumuz doğrultusunda hedeflerine emin adımlarla yürüyerek, Tekirdağ Ticaret Borsamızı sunmuş olduğu hizmetlerle daha ileri seviyeye el birliği ile taşıma gayreti içerisindeyiz.
Lisanslı Depolara bırakılan ürünler karşılığı oluşturulan Elektronik Ürün Senetlerinin (ELÜS), alım satımlarını yapmak üzere kurulmuş olan Türkiye Ürün İhtisas Borsası A. Ş.’nin kurucu ortağı Borsamız, 26.07.2019 tarihinden itibaren TÜRİB’in acentesi olarak faaliyet göstermektedir.
Değerli üyemiz sizlere, bölgemiz üreticilerine ve diğer paydaşlarımıza daha etkin ve hızlı hizmet vermek amacıyla, günün ihtiyaç ve beklentileri çerçevesinde, Borsa birimleri içerisinde gerçekleştirdiğimiz yeni düzenlemeler ile de çağın gerekliliği olan dijitalleşme amaçlı elektronik altyapımız ve bilgi işleme yönelik ağımız daha çok güçlendirilmiştir.
Borsamızı daha ileri seviyeye taşıyabilecek sektör içindeki paydaşlarımıza, daha etkin ve hızlı hiz-met sunabilmek, bölgemize ve ülkemize gerek sektörel bazda gerekse de sosyokültürel alanlarda çok daha fazla katkıda bulunabilmek amacıyla, çalışmalarımıza birlik ve beraberlik ruhu içerisinde, başta olduğu gibi aynı heyecan ve enerjimiz ile devam etmekteyiz.
Mutlu, huzurlu, sağlıklı ve başarı dolu günleri barış içinde yaşamak dileğiyle tüm üyelerimize ve paydaşlarımıza teşekkür eder, saygılarımı sunarım.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.