Tekirdağ Manşet Gazetesi

SAHİL 3. ETAP DÜZENLEME PROJESİ HİZMETE AÇILDI

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından hem kentin çehresini daha da güzelleştirmek hem de vatandaşlara yeni sosyal aktivite alanı kazandırmak amacıyla yapılan, yeşil ve mavinin uyum içerisinde bütünleştiği Sahil Dolgu Alanı 3. Etap Projesinin açılışı, pandemi kurallarına uygun şekilde düzenlenen törenle gerçekleştirildi.
9000 metrekare alanda inşa edilen Sahil Dolgu Alanı 3. Etap Projesi kapsamında çocukların ve gençlerin bedensel ve zihinsel gelişiminde büyük rol oynayan kaykay modülleri ile ahşap oyun grubu ve kauçuk zemin döşemesinden oluşan Çocuk Oyun Alanı yerleştirilmesi yapıldı. İçerisinde rampalar, platformlar ve setler bulunan modüllerin yerleştirilmesinde güvenlik önlemleri de göz önünde bulunduruldu. Kaykay modülleri sayesinde gençler hem iyi vakit geçirip sosyalleşebilecek hem de bedensel gelişimlerine katkı sağlayacak aktivitelerde bulunabilecek.
BAŞKAN ALBAYRAK: “SAHİL DOLGU ALANI 3. ETAP PROJEMİZ VATANDAŞLARIMIZ İÇİN NEFES ALINACAK YENİ BİR SOSYAL MEKAN OLACAK”
Açılış töreninde bir konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımız ve Tekirdağ için farklı alanlarda önemli yatırımları hayata geçiriyoruz. Sahil Dolgu Alanı düzenleme projemizi daha önce iki etap halinde hayata geçirmiştik. Bugün burada Sahil Dolgu 3. Etap Projemizin açılışını pandemi kurallarına uygun bir şekilde gerçekleştiriyoruz. 3. Etap ile Sahil Dolgu Alanının kapsamını daha da genişletti. 3. Etap içerisinde bulunan Kaykay Pistini gençlerimiz bizden rica etmişti. Onların bu ricasını hayata geçirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Gençler bizim geleceğimiz, onların istek ve ihtiyaçlarını göz önüne aldığımız yatırımlarımız ile şehrimizi geleceğe en iyi şekilde taşımak için çabalıyoruz. Pandemi nedeniyle ülkece çok zor ve sıkıntılı süreçten geçiyoruz. Açılışını gerçekleştireceğimiz projemiz bu sıkıntılı günlerde vatandaşlarımız için nefes alınacak bir alan olacaktır. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak insan odaklı bir anlayışla vatandaşlarımıza yeni sosyal yaşam alanları kazandırmaya devam edeceğiz. Tüm ilçelerde olduğu gibi Süleymanpaşa için de önümüzdeki yıllarda başka sürprizlerimiz de olacak. Bizi izlemeye devam edin. Sahil Dolgu Alanı 3. Etap projemiz halkımıza hayırlı olsun” dedi.

“Bir Çok Spor Alanları Kazandırdık”

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ise Süleymanpaşa ’ya bir çok spor tesisi kazandırdıklarını vurgulayarak, 2 yılda Süleymanpaşa park sahibi oldu. Bu yıl içinde Tekirdağ’a bir çok spor alanları kazandırdık. Yıl içinde bunların açılışlarını yapacağız. Bisiklet yolu hizmete girecek. Şehrin bir çok alanında yürüyüş ve bisiklet yollarımız olacak. Daha yaşanabilir daha sosyal daha mutlu alanların için Büyükşehir Belediye Başkanımızla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Her ne kadar siyasi görüşlerimiz ayrı olsa da amaç Vatandaşa hizmet etmek ise birleşebiliyoruz. Herkes Vatandaşlarımıza yönelik çalışmalar yaptığı sürece ufak tefek atışmalarda işin keyfi olacak. Büyükşehir’in destekleri ile çok büyük paklarda buluşacağız. Daha fazla parka ihtiyacımız var. Bu parklardan Altınova’ya yapılmasına ihtiyacımız var” dedi.

İyi Parti Tekirdağ Milletvekili Enes Kaplan ise Tekirdağ Hizmet etmek için siyaseti bir kenara bıraktıklarını söyledi.
Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya ise Merkezin taşta temsilcileri olarak sorunların giderilmesi noktasında mücadele etiklerini ifade etti.

VATANDAŞLAR DAHA İYİ KOŞULLARDA SPOR YAPABİLECEK
Sahil Dolgu Alanı 3. Etap Projesi hayata geçirilirken vatandaşların daha sağlıklı bir yaşam sürmesine yardımcı olacak alanlar da unutulmadı. Fitness Alanı ve vatandaşların daha iyi koşullarda spor yapabilmelerini sağlamak amacıyla kurulan 2 adet 3’lü Basket Potası Sahaları ile yine park içerisinde yürüyüş yapma imkânı sağlayan 1530 metrekare alana sahip baskı beton şeklinde imal edilen yürüyüş sahası da oluşturuldu.

PROJEDE, VATANDAŞLARIN HAYATINA DOKUNACAK TÜM AYRINTILAR DÜŞÜNÜLDÜ

Çevre düzenleme çalışması büyük bir titizlikle gerçekleştirilen Sahil Dolgu Alanı 3. Etap Projesi’nde vatandaşların aileleri ile şehrin merkezinde doğa ile iç içe vakit geçirmeleri amaçlandı. Bu kapsamda park alanı içerisinde bitkisel peyzaj düzenlemelerinin bulunduğu 2800 metrekare alanı kaplayan yeşil alan, park alanı çevresindeki prizma taş imalatı ve 280 metre uzunluğunda Bisiklet Yolu, park alanı çevresindeki şev taşı ile vatandaşların deniz manzarasına hâkim olması, oturup dinlenebilmeleri için 200 kişinin aynı anda yararlanabileceği ahşap malzemeden üretilmiş Seyir Ünitesi ve kaykay pistini sınırlandırmak için plastik korkuluklar da proje içerisinde yer aldı.
Açılış törenine CHP İl Başkanı Şenel Zeynel Saygı, İyi Parti İl Başkanı Sertaç Erkaya ve vatandaşlar katıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.