Tekirdağ Manşet Gazetesi

SAHA KOMİSERLERİ ARTIK KAMU GÖREVLİSİ

6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunda Değişiklik Yapılmasına yönelik başvuru kabul edildi. Buna göre spor müsabakalarında saha komiserleri de kendilerine karşı işlenen suçlar bakımından artık kamu görevlisi sayılacak.
Türkiye Futbol Saha Komiserleri Derneği (TFSKD), saha komiserlerinin de 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunu’nda (Müsabaka görevlileri arasına alınarak kamu görevlisi olarak) yer alması için yaptığı mücadeleyi kazandı. Gençlik ve Spor eski bakanları AK Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, Samsun Milletvekili Akif Çağatay Kılıç ile Bursa milletvelillerinden özellikle Refik Özen’in büyük uğraşları sonrası Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaştı.
Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Adalet Komisyonu’nda kabul edildikten sonra Genel Kurul’a geldi. TBMM Genel Kurulu’nda yapılan görüşmelerde kabul edilen Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanuna göre spor müsabakalarında saha komiserleri de kendilerine karşı işlenen suçlar bakımından kamu görevlisi sayılacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.