Tekirdağ Manşet Gazetesi

Rotahane Tekirdağ’da

“Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz” mottosuyla yola çıkarak Türkiye’nin doğusunu batısına, batısını doğusuna tanıtmak, iç turizmi canlandırmak ve şehirlerimizi kalkındırmak amacıyla kurulan Rotahane’nin bugünkü durağı, Tekirdağ oldu
.
Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım’ın eşi Güllühan Yıldırım, Rotahane’nin kurucusu Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy ve sanatçılarımızı Tekirdağ’ın tarihi ve turistik yerlerine gerçekleştirecekleri gezi öncesi Tekirdağ’da karşıladı.
Güllühan Yıldırım, Rotahane Kurucusu Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy ile birlikte ünlü sanatçıların Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Rakoczi Müzesi ve Namık Kemal Evi gezilerinde eşlik etti.
Ardından Güllühan Yıldırım Pervin Ersoy ve beraberindeki heyet, kanola tarlalarını ziyaret ederek gezdiler ve fotoğraf çektirdiler.
Vali Aziz Yıldırım, Kırklareli’ndeki programının ardından Pervin Ersoy’yu burada karşıladı ve bir süre sohbet etti. Kendilerini ilimizde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.
Ziyarette Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu ve Süleymanpaşa Kent Konseyi Başkanı Beste Emre Güngör de eşlik etti.
Ziyarette sosyal medyada ilimizin sahip olduğu kültürel miras ve gastronomik zenginlik hakkında bilgi verildi ve doğal güzellikleri tanıtıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.