Tekirdağ Manşet Gazetesi

PİYANO GÜNLERİ BAŞLIYOR

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve Bisanthe Sanat Etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Gülsin Onay Piyano Günleri, 6-11 Aralık tarihleri arasında Süleymanpaşalılar ile buluşacak.
Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve Bisanthe Sanat Etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Gülsin Onay Piyano Günleri, 6-11 Aralık tarihleri arasında Süleymanpaşalılar ile buluşacak. Etkinlik boyunca dünyanın ve Türkiye’nin saygın piyano sanatçıları her gece Tekirdağlı sanatseverlerin huzuruna çıkacak.
İLK GÜNÜN KONUKLARI GÜLSİN ONAY VE ALEXANDER MARKOV
Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesinin kurumsallaşan sanat markası Bisanthe adı altında 6-11 Aralık tarihlerinde Namık Kemal Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonu’nda ücretsiz olarak gerçekleşecek resitallerde, ilk günün konukları Gülsin Onay ve Alexander Markov olacaklar. Konser saat 20.30’da başlayacak.
BİSANTHE 1. PİYANO BESTE YARIŞMASI FİNALİ ETKİNLİK KAPSAMINDA
Bisanthe Gülsin Onay Piyano Günleri kapsamında bu yıl ilk kez düzenlenen piyano beste yarışmasının finali, 7 Aralık Cuma 20.30’da klasik müzik severlerle buluşacak. Finale kalan beş bestecinin eserlerinin prömiyeri de aynı gece yapılarak beste yarışmasının kazananı belirlenecek. Piyano sanatçıları Mert Yeşilmenderes, Beste Tanağardıgil ve Eser Emin Öktem tarafından seslendirilecek olan finalist eserler, birincilik ödülü için yarışacak.
4. PİYANO GÜNLERİ DÜNYA ÇAPINDA PİYANİSTLERİ AĞIRLAYACAK
8 Aralık 2018 Cumartesi Burçin Büke, 9 Aralık Pazar Pierre Reach ve 10 Aralık Pazartesi Gökhan Aybulus, saat 20.30’da sahnede olacaklar.
Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi 4. Gülsin Onay Piyano Günleri, 11 Aralık Salı Sofja Gülbadamova konseri ile sona erecek. Resitalin başlama saati diğer konserlerden farklı olarak 21.30 olarak belirlendi.
Öte yandan, Gülsin Onay Piyano Günleri’ne dinleyici olarak katılmak isteyenlerin konser başlangıç saatinden yarım saat önce Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörlük Binası’ndaki konferans salonunda hazır bulunmalarının yeterli olduğu bildirildi.
4. GÜLSİN ONAY PİYANO GÜNLERİ PROGRAMI
6 Aralık 2018 Perşembe 20.30
Gülsin Onay & Alexander MArkov
7 Aralık 2018 Cuma 20.30
Bisanthe 1. Piyano Beste Yarışması Finali
8 Aralık 2018 Cumartesi 20.30
Burçin Büke
9 Aralık 2018 Pazar 20.30
Pierre Reach
10 Aralık 2018 Pazartesi 20.30
Gökhan Aybulus
11 Aralık 2018 Salı 21.30
Sofja Gülbadamova

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ