Tekirdağ Manşet Gazetesi

Patenci Gençler Dertli

Gençlerin ısrarları üzerine Extreme sporları için özel pist yapılmıştı. Ancak gençler pistin amaç dışı kullanımından rahatsız oldu.
Tekirdağ’da BMX, Kaykay ve paten yapan gençlerin sayısı 200’ü bulmuştu. Gençler pist olmadığı için caddelerde, sokak aralarında bu sporu yapmaya çalışıyordu. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi bu soruna el attı ve sahil bandında özel bir pis açtı. Bu pistin açılması gençlerin derdine çare olamadı.
Gençler pistin amaç dışı kullanılmasına ve güvenlik tedbirlerinden dolayı rahatsızlığını dile getirdi.
Extreme sporlarının çok riskli olduğunu ifade eden gençler;” Pis yapılmadan önce sahilde sokak aralarında sporumuzu yapıyorduk. Bu bizi ve yolda yürüyenleri bir nebze tehdit ediyordu. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından pist yapıldı. Buna çok sevindik ancak bunu tam tersi bir durumla karşılaştık. Parkura bu kez yayalar girmeye başladı. Çekirdek yiyenler ise kabuklarını yerlere atıyorlar. Bu bizim için çok büyük bir risk” dediler
“Şiddetle Karşılaşıyoruz”
Bazı kişilerin parkur’a gelerek spor yapanları darp ettiğini de iddia eden gençler, “ Parkura bazı kendini bilmezler gelip zorla patenlerimizi almaya çalışıyorlar. Para isteyen veya durduk yere bizi darp etmek istiyorlar. Geçtiğimiz aylarda ise bir arkadaşımız bıçaklandı. Bisiklet, Kaykay ve Paten kullanan herkesi aramızda davet ediyoruz ama bu tutuma anlam veremiyoruz” şeklinde konuştular.

Hakan Karaca

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.