Tekirdağ Manşet Gazetesi

“Partim talep etti aday oldum”

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkan Adayı Ali Darıcı, Parti üyelerin talebi üzerine İl Başkanlığına aday olduğunu söyledi.
İYİ Parti Tekirdağ İl Başkan Adayı Ali Darıcı, adaylık süreci ile ilgili gazetemize açıklama yaptı.
Darıcı açıklamasında Süleymanpaşa İlçe Başkanlığı görevini Ali Tiryaki’nin hak ettiğini, kendisine de İl başkanlığı görevinin biçildiğini söyledi.
İYİ Parti tabanının istekleri doğrultusunda İl Başkan Adayı olduğunu da belirten Darıcı, şunları kaydetti;” Biz teşkilatlarımızda çalışmış arkadaşlarımızın önünü açmak, aynı zaman partinin önünü açmak. Bu sürede böyle olması gerekiyordu. İlçe Başkanlığımızda görev yapan Ali Tiryaki bunu hak etmişti. İl Başkanımız Sertaç Alkaya aday olmayınca bu konuda arkadaşlarımızda arkamızda durdu. Bize böyle bir görev biçildi. Ben talep etmedim, talep edilen olduk. Partimizi daha iyi yerlere getirmek için bende bu ateşten gömleği üzerime giydim.İl Başkanlığında daha aktif ve daha yararlı olabileceğime inandığım için aday oldum. Yıllardan beri aktif siyasetin içindeyiz. Gerek Belediye Meclis Üyeliği gerek ilçe başkanlığı gerekse Sivil Toplum Kuruluşlarındaki aldığım görevi layıkıyla yapmış olduğuma inanıyorum. İlçe Başkanlığı dönemimizde de yaptığımız çalışmalarda övgüyle bahsedildiği için bu görev üstümüze teşkilatımız tarafından üzerimize biçildi. Kazandığım takdirde bu görevi de layıkıyla yapmaya çalışacağım.”
“Çalışmalarımız hızla devam ediyor”
İlçe ilçe gezerek, ilçe yönetimlerinin sorunlarını ve taleplerini dinlediklerini de ifade eden Darıcı, sözlerini şöyle sürdürdü;” Tüm ilçe başkanlarımızla görüştük. İlk seçim startımıza Çerkezköy’den başladık. İlçe yönetimi ve delegeleri ile birlikte bir araya geldik. İlçe programlarımıza ara vermeden devam edeceğiz. İl Başkanlığına seçileceğime inanıyorum. “
“Siyaset insan kazanma sanatıdır”
Göreve geldiği taktirde herkesi kucaklayacaklarını da ifade eden Darıcı; “ İl başkanlığı sadece bir makamdan ibaret değil. Teşkilatlarımız arasında abi kardeşliği sağlamamız lazım. Teşkilatımız arasında birlik ve beraberliği daha üst seviyeye çıkarmak için daha fazla mücadele edeceğiz. Siyaset insan kazanma sanatıdır. Seçildikten sonra kuracağımız araştırma komisyonu, İstişare komisyonu ve danışma kurulları gibi bir takım kurullar kuracağız. Partimizde bugüne kadar görev yapmış abilerimizi davet edeceğiz. Onları istek ve talepleri doğrultusunda farklı projeler geliştireceğiz.
“ İYİ Parti Türkiye’de oyunu attıran tek partidir”
İYİ Partinin oyunu artıran tek parti olduğunu ifade eden Darıcı, şunları kaydetti;” Şu anda partimiz 2,5 Milletvekili çıkaracak gibi duruyor. Biz bunu daha artırmak için çalışacağız. Daha sonra arkasından olacak yerel seçimlerde de Tekirdağ’ın tüm Belediyelerini kazanmak için canla başla çalışacağız. İYİ Parti Türkiye’de oyunu attıran tek partidir. Genel başkanımız Meral Akşener’in ben başbakan olacağım sözü var. Genel Başkanımızı Başbakan yapmak için her bireye ihtiyacımız var.”
“Partimizde de liyakat olması lazım”
Siyasette liyakat sahibi kişilerin görevde olması gerektiğini de ifade eden Darıcı;” Bizim delegemiz bugüne kadar yaptığı tüm seçimlere aklı başında hareket ettiler. Seçimden seçime çıkan arkadaşlarımız olabiliyor. Bugüne kadar daha önceki görevlerimizde ve ilçe başkanı olarak bizim yaptığımız görevler bir referans noktasıdır. Delegemiz bu çalışmayı, bugüne kadar harcadığımız emeği gözeteceğini tahmin ediyoruz. Partimiz parti içinde şuana kadar ne yapmış buna bakar. Partimizde de liyakat olması lazım. Hiçbir çalışma içinde yer almamış, yönetimlerde görev almamış birilerine delege sahip çıkmaz. Hiç kimsenin boyunduruğu altında kalmadan işi ehline versinler. O sandığı girdikleri zaman kendi vicdanları ila baş başa kalacaklar. Kendi vicdanlarının sesini dinlesinler. Seçimlerden sonra yönetim haricinde çok büyük bir ekip kuracağız. Bize rakip olsun olmasın herkesle kucaklaşacağız” şeklinde konuştu.

“Seçimde tecrübe şart”
Seçilecek yönetimin hemen çalışmalara başlayarak Genel seçim yarışına gireceğini de ifade eden Darıcı;” Biz İlçe Başkanımız ve yönetimdeki arkadaşlarımızla sahada koşturduk. İYİ Parti’ye üye olanlar hiçbir menfaat beklemeden gönülden üye olan insanlar. Seçimde tecrübe şart. Oy atacak delegelerin bunu düşünmesi lazım. Dinamik bir yönetimin seçilmesi lazım. Aday yönetim Kurulu üyelerimiz Sivil Toplum Kuruluşlarında görev alan, çevresinde sevilen sayılan bu işi gerçekten bilen kişilerden oluşuyor. Benim veya Gökhan Metiner’in il başkanı olması bir şey ifade etmiyor. Başarı sağlayamadıktan sonra seçilmenin bir anlamı yok. Şuana kadar hiçbir makam talep etmiş biri değilim” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.