Tekirdağ Manşet Gazetesi

Özcan ; ‘’ İsterseniz Size Fikir ve Öneride Bulunuruz’’

AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığının Hayrabolu’da düzenlediği istişare toplantısında Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a yüklenen Özcan, Çöp işi ile alakalı istenirse Büyükşehir belediyesine akıl verebileceklerini belirtti.
AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığı ilçe ilçe gezerek sorunları yerinde tespit etmeye ve vatandaşlar ile bir araya gelmeye devam ediyor. AK Parti İl Başkanı Mestan Özcan, Milletvekili Mustafa YEL, Hayrabolu Belediye Başkanı Osman İnan ve çok sayıda AK Partili istişare toplantısına katıldı.
ANADOLU BU SORUNU 10 YIL ÖNCE ÇÖZDÜ
Son günlerde Tekirdağ’ın gündemini meşgul eden Çöp sorunu ile ilgili konuşan AK Parti İl Başkanı Mestan Özcan; ‘’Son günlerde kamuoyuna yansıyan Büyükşehire ait bir problem var şu anda Tekirdağ ilinin en büyük problemlerinden birisi oldu Neden problem biliyor musunuz Çünkü Büyükşehir doğru düzgün yönetilmediği için yollar problemdi, şimdi çöpte problem oldu. Bakın Anadolunun gelişmiş şehirleri çöp problemini 10 yıllar evvel çözmüş, hatta elektrik enerjisinde belediyelere gelir elde ediyorlar. Bu işi çözen Her belediye çöp ile ilgili gelirlerden %70’e kadar kar payı alıyor. Bizde bu oran %10’larda kalmış durumda. ’’ Şeklinde konuştu.
BUGÜNE KADAR NEDEN ÇÖZÜLMEDİ ?
Tekirdağ’ın Son 10-15 yılında Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin hizmet verdiğini belirten AK Parti İl Başkanı Özcan; ‘’Biz ne yaptık? Bizde sorun yapmaya devam ediyoruz, şimdi bize soruyorlar bu sorun ne olacak? Bu sorunun çözümü, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığının uhdesinde, değerli belediye başkanımız Sayın Kadir Albayrak bu sorun sizin sorununuz, ama öyle bir hale getirdiniz ki bütün Tekirdağ İşimizi gücümüzü bıraktık sizin çöpünüzün sorunu ile uğraşıyoruz.Yazık değil mi, Ayıp değil mi günah değil mi bu Tekirdağ’lılara, niye siz bize Tekirdağ’lı hemşerhrilerime zulüm ediyorsunuz, niye bu çöp meselesini bugüne kadar çözmediniz, çözemediğiniz sizin kaçıncı döneminiz? yoksa bizim gelip çözmemizi mi istiyorsunuz?’’ ifadelerini kullandı.
ÇORLU’NUN TİCARETİYLE Mİ UĞRAŞACAK, SİZLE Mİ ?
Bu sorunun çözüm mercihinin Büyükşehir Belediyesi olduğunu belirten AK Parti İl Başkanı Mestan Özcan; ‘’Bu işi çözmekle siz mükellefsiniz, hızlı bir şekilde çözecek, bütün gelişmiş Anadolu kentlerindeki gibi bu çöpü berteraf ederken gelir elde etmeye belediyenin kasasına gelir kazandırmaya mecbursunuz.Biz bunun takipçisi olacağız. Bugün artık kanaat önderleri bir bir açıklama yapmaya başladılar, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı sayın İzzet Volkan Çorluda Ticaretle mi, Sanayile mi, gelişmişlikle mi uğraşacak, yoksa sizin çöpünüz ile sizin sorunlarınız ile mi uğraşacak?’’ ededi.
ÇÖZEMEYECEKSENİZ BİZ SİZE YOL GÖSTEREBİLİRİZ !
Büyükşehir’in sorunu çözememesi halinde gerekirse Büyükşehir Belediyesine fikir ve öneride bulunabileceklerini belirten Özcan; ‘’Çorlu’daki oda başkanları sizin beceremediğiniz, bir türlü çözemediğiniz çöp sorununu mu konuşacak, şu anda çöp sorununu konuşuluyor. Büyükşehir belediyesinin meselesi bunu çözmek dönüp hepsini nasıl çözersiniz biz bu konuda fikir verebiliriz sizi bilgilendirebiliriz, sizi donatabiliriz, bunu istiyorsanız önerilerimiz olabilir. Potansiyeli çok yüksek bir şehir de yaşıyoruz, sayın Büyükşehir belediye başkanı belki 3 noktada bu çöpleri toplamanız doğru olabilir. Öneride bulunabiliriz, çözemeyecekseniz, size bu konuda aklımızla tecrübemizle zekamızla ve gün görmüşlüğümüz ile size bir yol haritası verebiliriz.’’ Diyerek sözlerini noktaladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.