Tekirdağ Manşet Gazetesi

Ortacami Sokak sil baştan yenileniyor

Süleymanpaşa Belediyesi, ilçenin kanayan yarası haline gelmiş bir sorunu daha ortadan kaldırıyor. Tarihi Tekirdağ Valiliği yanındaki Ortacami Sokak’ta yol ve kaldırımlar sil baştan yenileniyor.
Gece gündüz demeden sürdürülen çalışmalar kapsamında Ortacami Sokak yol ve kaldırımları tamamen sökülerek zemin sıkıştırma işlemleri gerçekleştirildi. Çalışmaların kısa sürede bitirilerek yoğun bir şekilde kullanılan yolun yeniden vatandaşların kullanımına sunulacağı belirtildi.
BAŞKAN YÜKSEL ÇALIŞMALARI YERİNDE TAKİP EDİYOR
Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yoğun bir tempoyla sürdürülen çalışmaları anbean yakından takip eden Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, yapılması planlanan faaliyetleri yerinde planlayarak çevre esnafı ve vatandaşlarla da fikir alışverişinde bulundu.
“SOKAĞIMIZI ŞEHRİMİZE YAKIŞIR HALE GETİRİYORUZ”
Yüksel, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Şehir merkezimizin kanayan yara haline gelmiş bir sorununu daha ortadan kaldırıyoruz. Hepimizin malumu olduğu üzere; Tarihi Tekirdağ Valiliği binamızın yanındaki Orta Cami Sokakta yol ve yaya kaldırımları çökmeler nedeniyle artık tamir tutmuyor, bu nedenle de yenilenme çalışmalarının bir an önce yapılması gerekiyordu. Bölgenin çehresini değiştirecek yenileme işine bugün başladık. Sokak üzerinde gerçekleştirdiğimiz asfalt hazırlık çalışmalarını, vatandaşlarımızın mağdur olmaması için gece de sürdürüyoruz. Kısa sürede tamamlamayı hedeflediğimiz çalışmalar kapsamında sokağımızı baştan aşağı yenileyerek, şehrimize yakışır hale dönüştüreceğiz. Şimdiden Süleymanpaşa’mıza hayırlı olsun. Yollarımız dar olduğu için çok fazla kaldırım yapamıyoruz. Ertuğrul ve Yavuz Mahallesinde sıkıntılarımız var. Biz yaptıktan sonra bazı alt yapı şirketlerince bozulmasından dolayı dertliyiz. Çalışmalarda önce alt yapı kurumlarını çalışma yapması için davet ettik. Bundan sonra onlara kazı çalışmalarına izin vermeyeceğimizi ilettik” ifadelerine yer verdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.