Tekirdağ Manşet Gazetesi

Orman Yangınları İçin Tekirdağ’dan Örnek Davranış

Son günlerde ülkemizin pek çok noktasında çıkan şüpheli yangınlar nedeniyle binlerce hektar orman arazisi küle döndü. Yangın söndürme ve soğutma çalışmaları hızla devam ederken, Türkiye’nin pek çok şehrinden fidan bağışı ve ağaçlandırma kampanyalarının başladığı haberleri gelmeye başladı.

Orman yangınları nedeniyle fidan bağışı kampanyası başlatan illerden biri de Tekirdağ oldu. İl genelinde #NefesOlTekirdağ etiketiyle başlatılan ve gelecegenefes.com sitesi üzerinden fidan sahiplendirmeyi ve bağışını amaçlayan kampanyaya yoğun katılım bekleniyor.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Mestan Özcan, söz konusu kampanyanın yanan orman alanlarının ülkemize yeniden kazandırılması için oldukça önemli olduğunu ifade etti. Özcan: ‘’ Son bir kaç gündür ormanlarımız yandı, canımız yandı. Fakat bu acıya rağmen umudumuzu kaybetmedik. Çünkü hayat bir fidanla başlar. Biz de Haydi Tekirdağ dedik. Gelin hep birlikte daha gür ormanlar yeşertelim! GelecegeNefes.com üzerinden kaybettiğimiz her ağaç için siz de bir ağaç sahiplenelim, bağışta bulunalım.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.