Tekirdağ Manşet Gazetesi

ORGAN BAĞIŞI SEMPOZYUMU

Sağlık İl Müdürlüğü Organ Bağışı sempozyumu düzenledi.

Organ Bağışı ile ilgili farkındalığı arttırmak ve halkımızı organ bağışına yönlendirmek amacıyla Sağlık İl Müdürlüğü tarafından Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda Sempozyum düzenlendi.

Tekirdağ Valimiz Aziz Yıldırım’ın başkanlığında sempozyumumuza, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Yılmaz, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Recep Erol, Müdürlüğümüz Personel/Destek Hizmetleri Başkanı Zafer Soykırlı, Türk Böbrek Vakfı Mütevelli Heyeti, Türk Böbrek Vakfı Tekirdağ Diyaliz Merkezleri Koordinatörü Ali Arda, İl Organ Nakil Koordinatörü Uzm.Dr. Songül Kocabaş Güler, N.K.Ü. Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Doç. Dr. Fatih Horozoğlu ve Sağlık Personeli katıldı.

İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Cengiz Becerir, konuşmalarında organ bağışının önemi, organ bağışının tarihçesi ve son dönemde organ bağışı ile ilgili yaşanan gelişmeler hakkında bilgi vererek. Ülkemizde 25 bine yakın organ nakli bekleyen hasta olduğunu vurguladı.
Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım ise organlarımızın kıymetinin farkında olmamız gerektiğine vurgu yaparak organ nakli bekleyen hastalara, bekledikleri organa kavuşmaları, sevdikleriyle uzun ve sağlıklı bir ömür geçirmelerini diledi.

Düzenlenan programda organ bağışında bulunan bireylere (donör) ve organ nakli olan hastalara Tiyatro Sanatçısı Taygun Ateş aracılığıyla çiçek takdim edildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.