Tekirdağ Manşet Gazetesi

“OKUL İLE SPOR İÇ İÇE OLMALI”

Altınovaspor Kulüp Başkanı ve 50. Orta Okulu Aile Birliği Başkanı Ertan Kavas, Okul ile Spor’un iç içe olması gerektiğini söyledi.
Altınovaspor Kulüp Başkanı ve 50. Orta Okulu Aile Birliği Başkanı Ertan Kavas Kulüp ve Okul aile birliği çalışmaları hakkında gazetemize açıklama yaptı.
Kavas açıklamasında Spor gençlerin geleceğini yönlendiren etkenlerden bir tanesi olduğunu söyledi.
Spora yönelmeyen çocukların kötü alışkanlara bulaşabileceğini ifade eden Kavas, şunları kaydetti;” Eğer bir çocuk spor yapmazsa başka alışkanlıklara yönelir. Biz çocuklarımızın başka alışkanlıklara yönelmemesi için sporun içinde olmalarını istiyoruz. Çocuklarımızın spor yapmaları için elimizden gelen her şeyi seferber ediyoruz”
“OYUNCULARIMIZI TESTLERDEN GEÇİRİYORUZ”
Oyuncuların sağlıklı gelişmeleri için profesyonellerce bir dizi testler uyguladıklarını ifade eden Kavas, sözlerini şöyle sürdürdü;” Hafta sonu Altınovaspor Kulübü olarak tüm oyuncularımızı Dünya’da 8 Türkiye’de ise Trabzon ve Kayserispor’un kullandığı gelişmiş MR sistemini uyguladığı anatomik analizlerini yaptırdık. Bu testte kas ve kemik gelişimi ile problemleri ortaya çıkıyor. Bunun yanında beslenme ile ilgili uzmanları getirdik. Sporcularımızın sağlığına çok önem veriyoruz”
“ÇOCUKLARIN EĞİTİM VE SPORLA İÇ İÇE OLMASINI İSTİYORUZ”
Eğitimin sadece okulda 4 duvar arasında yapılamayacağının da altını çizen Kavas;” 3 yıldır Okul Aile Birliği Başkanlığı yapıyorum. Okul Müdürümüz Hulusi Tatar’ın da destekleriyle spor branşlarında başarı elde edildi. Futbolu 50. Orta Okulunda kulüp havasında çalıştık. Bu şekilde başarı yakaladık. Bu başarıyı biz ekip olarak sağladık. Birlik beraberlik olmadan başarı gelmez. Önümüzdeki yıllarda daha büyük başarılar sağlayacağımıza inanıyorum. Spor olmadan gelen başarı yarım başarıdır” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ