Tekirdağ Manşet Gazetesi

OKÇULUK ŞAMPİYONASI DÜZENLENDİ

Okullar arası Okçuluk il Birinciliği müsabakaları düzenlendi.
13 Kasım Stadında orta ve liseler arasında Düzenlenen Okçuluk yarışmalarına 96 sporcu katıldı.
Okul Sporları il Temsilcisi Faruk Esen, Minikler, küçükler, yıldızlar, ve gençler kategorisinde olmak üzere 4 kategoride düzenlendiğini söyledi.
Yarışmalara Süleymapaşa, Çorlu, Çerkezköy ve Hayrabolu’dan olmak üzere 96 sporcunun katılığını ifade eden Esen şunları kaydetti;” Katkılarından dolayı Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Okçuluk Antrenörü Aysel Babur’a ve il Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür ediyoruz. Sporcularımız Tekirdağ’da okçuluğu geliştiremeye devam ediyorlar.
Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Okçuluk Antrenörü Aysel Babur ise Tekirdağ’da 3 yıldır okçuluk faaliyetlerini faaliyet yürüttüklerini ifade ederek;” Gitgide sayımız giderek artıyor. Bu bizi çok sevindiriyor. Okçuluk sporu artık ilçelerimize yayılmaya başladı. Burada dereceye giren sporcularımız 7-9 Mayıs tarihlerinde Mersin’de yapılacak olan Okullar arası Türkiye Şampiyonasında Tekirdağ’ı temsil edecekler. Gençlik ve Spor il Müdürlüğü olarak Tekirdağ’da okçuluk sporun gelişmesi için katkı sağlıyoruz. Milli Eğitimle Beden Eğitimi öğretmenlerinin yoğun ilgisi var. Bundan 3 yıl önce 35 sporcu ile başladığımız okçuluk sporuna bugün 96 sporcuya ulaşmamız bizi memnun ediyor. Bu sporcuların hepsi Türkiye Okçuluk Federasyonun lisanslı sporcularıdır. ”
Yarışma sonunda dereceye giren sporculara ödülleri verildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ