Tekirdağ Manşet Gazetesi

Öğretmenlerimiz Seferber Oldular”

Türk Eğitim Sen Tekirdağ Şube Başkanı Kamuran Varma pandemi sürecindeki eğitim sistemini değerlendirdi.
Tüm öğretmenlerimizin gönüllü seferberliğiyle ortak bir çalışma ortaya koyduklarını da ifade eden Varma, şunları kaydetti; ”Tüm kamuoyunun bildiği gibi Covid-19 pandemisi nedeniyle okullarımızda 13 Mart 2020 tarihinden itibaren yüz yüze eğitime ara verilmiş ve uzaktan eğitim uygulamaları başlamıştır. Uzaktan eğitim uygulamaları kapsamında Milli Eğitim Bakanlığının EBA üzerinden yürüttüğü çalışmalara ek olarak iller de öğrencilerin eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla kendi planlamaları doğrultusunda çalışmalar gerçekleştirmektedir. Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü de uzaktan eğitim sürecinde il genelinde öğrenim gören her sınıf düzeyindeki öğrencileri desteklemek amacıyla bir dizi tedbiri gecikmeden alarak hayata geçirmiştir. Bu bağlamda Türk Eğitim Sen olarak bizim takip ettiğimiz çalışmalar şunlar olmuştur:
1- Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki Ölçme Değerlendirme Merkezi ve sahadaki öğretmenlerimizin hazırlamış olduğu 4,5,6,7. sınıf fasikülleri ile on binlerce öğrencinin yararlandığı zengin içerikli bir kaynak sunmuştur.
2- Tüm sınıf seviyelerinde hazırlanan konu tekrar testleri ve konu tarama testleri bir takvim doğrultusunda öğrencilerin erişimine açılmış ve online olarak uygulanan testlerle binlerce öğrenciye ulaşılmış, öğrencilerimiz desteklenmiştir.
3- LGS’ye hazırlanan ve 20 Haziran’da sınava girecek 8. sınıf öğrencilerimize online LGS denemeleri uygulanmakta, bu uygulama ile binlerce öğrencimiz sınava hazırlık sürecinde desteklenmektedir.
4- YKS’ye hazırlanan ve 27-28 Haziran’da sınava girecek 12. sınıf öğrencilerimiz EBA Akademik Destek Programı üzerinden yoğun bir şekilde desteklenmektedir.
5- Sınavlara yönelik soruların öğretmenlerimiz tarafından canlı olarak çözüldüğü canlı ders videoları Youtube üzerinden öğrencilerimizin erişimine açılmış, bu uygulamadan binlerce öğrencimiz yararlanmıştır ve yararlanmaya devam etmektedir.
Yukarıda saydığımız bu çalışmalar hiçbir sendikal fark gözetmeksizin tüm öğretmenlerimizin gönüllü seferberliğiyle gerçekleştirilmiştir. Bu çalışmalar ile öğretmenlerin ayrıştırmadan, ötekileştirmeden öğrencilerimizin yüksek yararları için nasıl bir araya gelebildiğinin çok güzel bir örneği sergilenmiştir. Başta öğrencilerimiz ve velileri olmak üzere Tekirdağ kamuoyu yapılan tüm çalışmaları yakından takip etmekte, uzaktan eğitim sürecinde öğrencileri evlerinde kaderlerine terk etmeyip destekleyen bu çalışmaları takdirle karşılamaktadır. Türk Eğitim Sen olarak bizler de yapılan bu özverili çalışmaları yakından takip ediyor ve destekliyoruz. Üzülerek belirtmek gerekir ki bazı kişi ve kuruluşlar; yapılan çalışmaları ve çalışmaları gerçekleştirenleri itibarsızlaştırmaya dönük talihsiz açıklamalar yapmakta, çalışmalarda gönüllü olarak yer alan yönetici ve öğretmenlerin moral ve motivasyonlarını olumsuz etkilemektedir. Belirttiğimiz gibi tüm bu çalışmalar sendikal fark gözetmeden Tekirdağ öğretmenlerinin ortak çalışmalarının ve emeklerinin bir ürünüdür. Hiç kimse çalışmasını şahsına veya sendikasına mal etmemiştir. Kenetlenerek çocuklarımızın geleceği için gönüllü olarak görev ve sorumluluk üstlenmişlerdir.
Türk Eğitim Sen olarak; İl Millî Eğitim Müdürü Ersan Ulusan başkanlığında, çalışmaların planlanmasında ve hayata geçirilmesinde görev alan Şube Müdürü Halit Eren’i, EBA il koordinatörü Hüseyin Balcı’yı, çalışmalarda görev alan BT rehber öğretmenlerini ve bilgisayar öğretmenlerini, il genelinde çalışmalara katkı sağlayan tüm idareci ve öğretmenleri, canlı dersleriyle çocuklarımızı sınavlara hazırlamak için canını dişine takan alan öğretmenlerimizi, ÖDM ekibini, emek veren tüm eğitim çalışanlarını gönülden kutluyoruz, öğrencilerimiz ve velileri adına kendilerine teşekkür ediyoruz. “

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.