Tekirdağ Manşet Gazetesi

Necdet Özcan Antrenör Semineri düzenledi

TÜFAD Tekirdağ Şubesi tarafından daha önce süper lig takımlarının başarıyla formasını Necdet Özcan’ın adını taşıyan 2.Sürekli Antrenör Semineri düzenlendi.
Endüstri Meslek Lisesi konferansa Tekirdağ İl geneline görev yapan Antrenörler katıldı.
Seminerde konuşan TÜFAD Tekirdağ Şube Başkanı Abdullah Eroğlu, Antrenörlerin önemine değinerek, şunları kaydetti;”Zorlu 2 semineri düzenliyoruz. Tekirdağ’da görev yapan antrenörler futbolun lokomotifini oluşturuyorlar. Antrenörler Futbolun temel taşlarıdır. Sizler UEFA kriterlerinde antrenörlersiniz. Antrenörler örnek modellerdir. TÜFAD Tekirdağ Şubesi olarak görevimizi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Çok zorluklar içinde mücadele ediyoruz“
Necdet Özcan ise kursa isminin verilmesinden dolayı mutlu olduğunu ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü;” Bu nedenle TÜFAD Başkanımız Abdullah Eroğlu’na ve yönetimine çok teşekkür ediyorum. Şimdiki nesil çok şanlı. Hocalar Bilgili ve donanımlı, oynadıkları sahalar ve ekipmanlar çok iyi.
Tekirdağ Amatör Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Kaya ise Tekirdağ’da futbolu daha da geliştirmek için büyük mücadele verdiklerini söyledi.
Maç Analizi ve Performans Uzmanı Okan Aydın ise, Analizin modern futboldaki önemine dikkat çekerek; “ Oyuncuların gelişmesi ve geri bildirimi için Analiz futbolda çok önemli. Analiz için rakibi çıplak gözle takip etmemiz gerekiyor. Analizde televizyon yayını her şeyi göstermez. Analiz yapmak için sahanın tümünü ve oyuncaların hepsini gözlem altına almak zorundasınız” dedi.
Tekirdağ İl Hakem Kurulu Başkanı Kamil Dertop ise Antrenörlerin futbol için çok değerli olduğuna vurgu yaparak;” Yedek kulübesinin sorumlusu sizsiniz. Antrenörler oyuncuların hakemlere yapacakları tavırlardan sorumludur. Bir oyuncu, oyun dışı kaldığında antrenörden, hakemine, taraftarına kadar herkes üzülüyor. Onun için takımlarımıza sahip çıkalım. Kenarda takımlarımızı hakemlerin üzerine sürmeyelim” şekline konuştu.
Trakya Üniversitesi BESYO Öğretim Görevlisi Orhan Işık ise Sınırlı alan Oyunları hakkın bilgi verdi.
Programda ayrıca Necdet Özcan’a eşi Afet Özcan, Tekirdağ İl Hakem Kurulu Başkanı Kamil Dertop’a Tekirdağ Amatör Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Kaya tarafından Maç Analizi ve Performans Uzmanı Okan Aydın ise TÜFAD Tekirdağ Şube Başkanı Abdullah Eroğlu tarafından plaket verildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.