Tekirdağ Manşet Gazetesi

NAMIK KEMAL DÜNYA’YA AÇILDI

Tekirdağ Namık Kemal Anadolu Lisesi, ERASMUS Okul Eğitimi Alanında Stratejik Ortaklıkları kapsamında 3 ülkenin koordinatörlüğünü üstlendi.
Eğitim alından Trakya’da en iyi Anadolu Liselerinden biri olan Tekirdağ Namık Kemal Anadolu Lisesi, KA229 Okullar Arası Değişim Ortaklıkları ERASMUS Okul Eğitimi Alanında Stratejik Ortaklıkları kapsamında yürütülen ‘Başarının Anahtarı: 21. Yüzyıl Becerileri’ projesi kapsamında Hırvatistan’ın Ekonomska i Trgovacka Skola Lisesi, Portekiz’in Agrupamento de Escolas Augusto Cabrita Lisesi ve İtalya’nın Liceo Scientifico Statale Giuseppe Novello lisesi ile bir çalışma başlattı.
Projede bugünün hızlı değişen dünyasında lise öğrencilerine rehberlik edecek 21. yüzyıl bilgi ve becerilerinin kazandırılıp geliştirilmesi amaçlandı.
Projenin kapsamında ise 21. yüzyıl becerilerini tanıtmak: Öğrencilerin iletişim, iş birliği, eleştirel düşünme ve yaratıcılık becerilerini geliştirmek. Yaratıcı ve motive edici çalışmalarıyla öğrencilerin güçlü ve zayıf yönlerini ortaya çıkarmak. Öğrencilerin girişimcilik becerilerini teşvik etmek. 21. yüzyıl becerilerinin kazandırılmasına hizmet eden bir eğitim- öğretim ortamı yaratmak için okul yönetimi, öğretmenler.ve aileler arasında iş birliğini geliştirmek. Öğretmenler arasında iyi uygulamaların paylaşımı yoluyla, 21. yüzyıl becerilerini n öğrenilmesi ve öğretilmesi için yeni kaynaklar sağlamak. Diyalogu teşvik etmek ve Öğrencilerin çok kültürlü bir ortamda İngilizce iletişim kurma ve takım çalışması yapma kapasitelerini geliştirmek hedeflendi.
Tekirdağ Namık Kemal Lisesi Koordinatörlüğünde 2018-2020 yılları arası devam edecek olan ‘Başarının anahtarı: 21. Yüz Yıl Becerileri’ Erasmus+ KA229 Okullar Arası Değişim Ortaklıkları projesi kapsamında Hırvatistan, İtalya ve Portekiz’den toplam 20 öğrenci ve 9 öğretmenden oluşan bir ekibi Tekirdağ’da misafir etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ