Tekirdağ Manşet Gazetesi

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK TÜRKİYE’NİN KALBİDİR

Tekirdağ CHP İl Başkanlığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladı.

Cumhuriyet Halk Partisi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde sahil doldu alanda bir kutlama programı düzenlendi.
Program İstiklal Marşı ve Saygı Duruşu ile başladı. Programda konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye’nin kalbi olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti; “ Hiç kimse Mustafa Kemal Atatürk’ün bizdeki önemini değerini silmeye kimsenin gücü yetmez. Bizim başka bir önder ve lider arayışımız yok. Değişmez ve değişmeyecek olan tek önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’tür. Mustafa Kemal Atatürk Türkiye’nin kalbidir. Atatürk bizim edebiyen yol göstericimiz olacaktır. Biz daha nice yıllarda bu kutlama artarak devam edecektir. Şunu herkes bilsin ki edebi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bize bıraktığı iki önemli eseri Türkiye Cumhuriyeti ve CHP’dir. Bu iki eseri de gözümüz gibi kollayacağız, ve gurur duyacağız.”

“ÇOK ANLAMLI BİR GÖREV YAPIYORUZ “
CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun ise Mustafa Kemal Atatürk sayesinde mecliste çok önemli bir görev yürüttüklerini ifade ederek sözleri söyle sürdürdü;” Bugünlerde varsak o günlerde Kurtuluş Savaşı yapan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının sayesinde buradayız. Gazi Mecliste sizin adınıza Milletvekilliği yapıyorsam, yine Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının sayesindedir. Kendileri saygı ve rahmetle anıyorum. Çok anlamlı bir görev yapıyoruz. Ülkemiz için kritik kararlara imza atmaya çalışıyoruz ama maalesef geldiğimiz dönemde atamızın bize göstermiş olduğu ilke ve inkılaplardan saptık. Sapınca da arabayı devirmeye doğru yavaş yavaş yaklaşıyoruz. Bizim tek hedefimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bize göstermiş olduğu yoldur. Bizim baş komutanımız, tek liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’tür. Bayramınız kutlu olsun. Ne Mutlu Türküm diyen”
Konuşmaların ardından Kurtalan Ekspres konser verdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.